Severný obchvat Prešova by mal byť hotový v lete

PrešovSpravodajstvo

Práce pokračujú podľa plánu.

Výstavba prešovskej R4 napreduje. V tuneli Bikoš je už úplne dokončený náter ostenia, chodníky aj vozovka. Pokračujú ešte práce na technológii tunela.

Na mostoch sa realizujú nosné konštrukcie a rímsy a na samotnej rýchlostnej ceste sa buduje kanalizácia a kladú sa podkladové a asfaltové vrstvy vozovky.

„V najbližšom období budeme ešte pokračovať v realizácii nosných konštrukcií mostov a podľa postupu prác aj v dokončovaní vrstiev vozoviek,“ uviedla hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Eva Žgravčáková.

Foto
Práce pokračujú podľa harmonogramu / TASR

V tuneli sa okrem technológií budú realizovať aj dokončovacie práce na konečných terénnych úpravách na južnom a severnom portáli.

„Okrem toho už priebežne prebiehajú aj preberacie a kolaudačné konania jednotlivých stavebných objektov,“ dodala hovorkyňa.

Severný obchvat Prešova má dĺžku 4,3 kilometra a motoristom ušetrí približne desať minút. NDS predpokladá intenzitu dopravy v počte 15-tisíc vozidiel za 24 hodín. Projekt bol vyčíslený takmer na 143 miliónov eur, pričom stavba je financovaná zo štátneho rozpočtu. Predpokladaný termín odovzdania je plánovaný v lete tohto roka.

 

Zdroj: TASR

Komentáre