Sezóna na košických kúpaliskách sa začne v júni, vstupné pravdepodobne zdražie

KošiceSpravodajstvo

Dôvodom je nárast cien tepla či elektrickej energie.

V metropole východu vrcholí príprava na tohtoročnú letnú sezónu. Otvorene Kúpaliska Rumanova je naplánované na 17. júna, Červená hviezda (ČH) by mala byť k dispozícii od 24. júna. Námestník riaditeľa pre ekonomiku spoločnosti Tepelné hospodárstvo (TEHO) Štefan Ferencz zdôraznil, že obe kúpaliská sú v pomerne vysokom štádiu pripravenosti:

Na Kúpalisku Rumanova už máme napustené aj bazény a začali sme s úpravou bazénovej vody. Aktuálne sa venujeme úprave zelene, trávnikom a drobným opravám v rámci areálu. Zároveň začíname s prípravou bufetov na prevádzku.“

Foto
Otvorene Kúpaliska Rumanova je naplánované na 17. júna / TASR

Na ČH sa dokončuje čistenie bazénových telies a začína sa postupné napúšťanie bazénov. Súčasťou príprav sú aj drobné opravy areálu či úprava plochy v okolí vodnopólového bazéna, ktorú ovplyvnil projekt jeho zastrešenia. Ferencz skonštatoval, že z tohto dôvodu bol vlani uzavretý:

„Toto leto bude vodnopólový bazén prístupný v odkrytom stave a od septembra ho prekryjeme nafukovačkou a ostane v prevádzke aj počas zimy.“

Ferencz povedal, že v súvislosti so vstupným pripravili analýzu všetkých nákladových položiek a navrhli možnosti nastavenia cien:

„Výsledná podoba cenníka je aktuálne predmetom diskusií s vedením mesta a zverejnená bude až v priebehu júna.“

Vzhľadom na to, že cena vstupného sa naposledy upravovala v roku 2021, do úvahy je potrebné brať nárast cien základných vstupov za uplynulé dva roky. Teplo odvtedy zdraželo takmer o 110 percent, elektrická energia o viac ako 150 percent a minimálna mzda o 13 percent. Zároveň stúpli aj ceny ostatných služieb či materiálových vstupov, a to kvôli inflácii a zdražovaniu na trhu.

 

Zdroj: TASR


 

Komentáre