Siedmy ročník Košice Night Run sa niesol v znamení netradičných rekordov

KošiceŠport

Z roka na rok sa zlepšujú časy, zvyšuje počet hudobných pódií i počet prihlásených bežcov.

Košický Nočný Beh vylákal v piatok (7.9.) do centra mesta tisícky návštevníkov. Dôvody boli rôzne, no spoločným menovateľom bola jednoznačne radosť z behu. Tú si užili bežci, ale aj všetci fanúšikovia, ktorí nesklamali ani tento rok a vytvorili dokonalú živú kulisu.

Siedmy ročník Košice Night Run sa niesol v duchu viacerých „malých“ rekordov. Prvýkrát v histórii behu sa stalo, že viac ako tisíc bežcov zabehlo desať kilometrov za menej ako hodinu. Zaujímavosťou nočného behu bol aj fakt, že organizátori boli nútení z kapacitných dôvodov uzavrieť registráciu už v predvečer podujatia. Treticu rekordov dopĺňa aj  počet hudobných pódií, celkovo ich bolo až sedemnásť, doteraz najviac, a na svoje si prišli milovníci tanečnej hudby, nechýbal ani jazz, funky, ľudová či  komorná hudba. Bežcov k lepším výkonom vyburcovala aj energická temperamentná bubnová šou Campana Batucada, ktorá ku Košice Night Run patrí od začiatku.

Foto
Košice Night Run

Nesklamali ani bežci, mnohí tiež prekonali vlastné rekordy a beh za ideálnych poveternostných podmienok si užívali. Celkovo sa ich zaregistrovalo takmer dvetisíc, na trati nechýbali ani deti z košických škôl, ktorých bolo viac ako 180. Väčší počet predbehli už len samotní fanúšikovia, ktorí prišli povzbudiť svojich favoritov priamo do mesta.

Bežci sa rozbehli presne o dvadsiatej, štart bol netradične presunutý k Immaculate. „Pred novým priestorom sme mali rešpekt, a to preto, že je to trochu užšie ako pri Dolnej bráne, ale všetko dobre dopadlo. Chcem sa naozaj poďakovať všetkým, ktorí nám pomohli s organizáciou, veľmi si to vážime. Najväčšia vďaka patrí bežcom, boli veľmi disciplinovaní a beh si patrične užívali,“ uviedol hlavný organizátor Marek Petráš z Rádia Košice. 

Foto
Campana Batucada ku Košickému Nočnému Behu patrí od začiatku

Medzi najrýchlejšími nováčikovia aj stálice Košického Nočného Behu

O  najlepší čas sa na desaťkilometrovej trati priamo v  srdci metropoly východu postaral Ukrajinec Viktor Starodubtsev reprezentujúci bardejovský Demolex. V cieli mu namerali čas 00:31:48. „Bežalo sa mi dobre. V prvom kole som išiel rýchlo a v druhom som si už len udržiaval náskok. Bolo to pekné, ale trochu mi prekážali bežci, ktorí strácali kolo,“ prezradil po preberaní výhry. Ako druhý skončil Tomáš Mušinský z Košíc s časom 00:32:32. Len o sekundu za ním dobehol Michal Lami (00:32:33) a odniesol si bronz.

V ženskej kategórii kraľovala rovnako ako vlani s časom 00:38:48 Katarína Lamiová z klubu Eset. „Som rada, že som v cieli, to je vždy taký dobrý pocit, bežalo sa mi celkom fajn. Asi som nemala také vyrovnané konkurentky, takže som si mohla dovoliť ísť na umiestnenie, ktoré som si kontrolovala v priebehu trate. Chcela som čas pod štyridsať, čo sa mi podarilo, takže som spokojná,“ vysvetlila po behu.

Ako druhá skončila Denisa Martonová s časom 00:40:47, tretiu priečku obsadila Viktória Pappová z Veľkých Kapušian (00:41:37).

Najlepším tímom Košice Night Run 2018 sa stal zásluhou Emila Henčeka a Martina Kušnirika TJ Obalservis Košice (00:34:28). Ako druhý skončil tím BigMedia (00:35:15), tretie miesto vybehal tím Eset s časom 00:35:39.

Foto
Bežci si prišli zlepšiť svoje rekordy, rovnako však užiť jedinečnú atmosféru behu

Najmenší a najrýchlejší

Do siedmeho ročníka sa tradične zapájali aj košické základné školy. Spomedzi chlapcov bol najrýchlejší Jakub Vinarčík zo ZŠ Požiarnická. Druhé miesto obsadil Slavomír Salončuk zo ZŠ Jenisejská. Tretie miesto si vybehal Dávid Mikula zo ZŠ Drábova 3.

Zahanbiť sa nenechali ani dievčatá. Najrýchlejšia bola Stacey Žeňuchová z Gymnázia Jána Amosa Komenského, druhá skončila Petra Bondrová zo ZŠ Trebišovská. Tretie miesto obsadila Karin Schmidtová tiež z Trebišovskej.

Súčasťou Košického Nočného Behu bola aj možnosť vyhrať letenky, ktoré venoval partner podujatia Letisko Košice. Náhodný bežec či bežkyňa tak mohli získať dve spiatočné letenky do Düsseldorfu so spoločnosťou Eurowings. Obrovským prekvapením je však aj výhra rodinnej letenky do rovnakej destinácie  pre najmenších bežcov. Kto vyhrá letenky, sa dozvieme vo vysielaní Rádia Košice v pondelok (10.9.) a utorok (11.9.) popoludní.

Hlavným organizátorom podujatia Košice Night Run je Rádio Košice, ktoré už potvrdilo aj ďalší ročník: „Budúci rok sa vidíme 28. apríla na Košice Runway Run a v septembri nás potom čaká ôsmy ročník Košického Nočného Behu, na ktorý už teraz pozývame všetkých,“ uzavrel Marek Petráš z Rádia Košice.

 

 

 

Autorka: IVANA GÁLL BAJEROVÁ

 

Komentáre