Sieť cyklochodníkov v Prešove sa rozšíri

PrešovSpravodajstvo

Prepoja dôležité časti mesta.

V metropole Šariša aj počas leta pokračujú opravy mestskej infraštruktúry. Doposiaľ sa zrekonštruovali cesty a chodníky na Björnsonovej, Čapajevovej, Požiarnickej a Masarykovej ulici. Aktuálne sa pracuje na vybudovaní chodníka a cyklotrasy, ktoré prepoja Royovu a Zlatobanskú ulicu. Väčšina projektu za približne 417-tisíc eur s DPH je hradená z fondov Európskej únie.

Hovorca mesta Prešov Michal Hudák avizoval, že stavebné práce by mali byť hotové do konca tohto roka:

Prepojením vznikne súvislá cyklocestička z centra mesta na Sigord, respektíve v prípade prejazdu cyklotrasou z centra k ulici Kúpeľnej vzniká priame napojenie na cyklocestičky v rámci medzinárodnej cyklistickej trasy Eurovelo 11. Okrem cyklocestičky by mal byť v rámci tohto projektu vybudovaný aj chodník pre peších, osadené bude nové verejné osvetlenie, realizovaná bude aj prekládka vzdušného oznamovacieho vedenia a celé dielo bude doplnené o výsadbu vysokej zelene po pravej strane cyklocestičky. V lokalite pribudne vyše pol kilometra chodníka pre peších a cyklistov.“

Foto
Sieť cyklochodníkov v Prešove sa rozšíri (Ilustračná fotografia) / TASR

Ďalší cyklochodník pribudne na Wolkerovej ulici. Bude to prvá etapa cyklistickej trasy, ktorá prepojí centrum so Sídliskom III popri Futbal Tatran Aréne (FTA). Tento úsek bude súčasťou siete cyklistických trás v metropole Šariša:

„Túto stavbu na základe verejného obstarávania získala spoločnosť Eurovia SK za realizačnú sumu takmer 290-tisíc eur s DPH so zmluvnou povinnosťou práce ukončiť do jedného mesiaca. Aj tu sa mesto usiluje o financovanie z externých zdrojov. Kým však dôjde k schváleniu príspevku, bude túto investíciu mesto hradiť z vlastného rozpočtu,“ priblížil Hudák s tým, že nevyhnutnou súčasťou projektu bude drvenie stavebných odpadov a materiálov priamo na mieste výstavby v termíne od 9. do 31. júla:

„Zhotoviteľ diela sa zaviazal, že má celý proces stavebnej činnosti navrhnutý tak, aby bol zabezpečený minimálny vplyv na životné prostredie a zdravie ľudí, pričom zohľadňuje aj poveternostné pomery v danom území. Preto bude okrem iného zamedzovať zvýšeniu prašnosti zvlhčovaním a skrápaním a práce vykonávať počas pracovných dní vrátane odstraňovania nánosov prachu.“

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre