Škola v Sečovciach už neplatí vysoký nájom, sťahuje sa do nových priestorov

KošiceSpravodajstvo

Vysoký nájom nebol jediným problémom.

Elokované pracovisko Spojenej školy v Dobšinej sa sťahuje do nových priestorov. Škola, o ktorej sa hovorilo hlavne kvôli vysokému nájmu bude presťahovaná do nových priestoroch v budove elokovaného pracoviska Spojenej školy v Sečovciach. Problémom starých priestorov boli neúnosne vysoké prevádzkové náklady. Tie za minulý rok dosiahli sumu 897-tisíc eur, z toho len nájom predstavoval 495-tisíc eur.

V nových priestoroch bude nájom stáť 27-tisíc eur. Táto zmena by tak mala daňovým poplatníkom ušetriť z verejných zdrojov 870-tisíc eur.

Škola už od septembra za nájom v starej budove neplatí aj napriek tomu, že ešte stále existuje nájomná zmluva, ktorá viaže tento nájom platiť. „Viaceré kontroly potvrdili pochybenia, čo sa týka platnosti zmluvy. Z nášho pohľadu je veľmi otázne, či je táto zmluva vôbec platná a či vôbec niekedy malo byť na základe tejto zmluvy niečo platené,“ informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Ďalšou zavádzajúcou okolnosťou na škole bol počet žiakov. Podľa Petra Bačkovského z odboru školstva Úradu košického samosprávneho kraja bol nahlásený počet žiakov mnohonásobne vyšší ako skutočný. „Podľa hlásenia školy zo septembra navštevovalo školu 202 žiakov. Reálny počet sa ale denne pohybuje v rozmedzí od 28 do maximálne 40 žiakov. Tieto údaje si vieme skontrolovať na základe objednávania desiat cez dodávateľa,“ priblížil situáciu na škole Bačkovský.

V súvislosti s nejasnosťami bola začiatkom septembra odvolaná riaditeľka Spojenej školy Dobšiná Alica Krivanská.

 

Autor: MARTIN MAJDÁK

Komentáre