Školáci sa zatiaľ nevrátia do lavíc. Výučba bude pokračovať dištančnou formou

SlovenskoKoronavírus

Situácia sa bude opäť prehodnocovať na budúci týždeň.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky rozhodlo, že vyučovanie bude od pondelka 18. decembra pokračovať dištančnou metódou rovnako ako tento týždeň. Otvorené budú len materské školy a školské kluby detí, a to pre deti zákonných zástupcov z kritickej infraštruktúry, zdravotníkov a tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. Žiaci prvého a druhého stupňa základných škôl a stredoškoláci sa budú aj naďalej vzdelávať online formou.

Rezort školstva nedávno predstavil COVID automat, ktorý obsahoval informácie o úrovni epidemiologickej situácie, za akej by bol možný návrat žiakov do lavíc. Kvôli nepriaznivému vývoju pandémie sa školáci nemôžu učiť prezenčne.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

„Napriek našej snahe vrátiť žiakov čím skôr do lavíc, to nebude na budúci týždeň možné. Situácia v oblasti ochorenia COVID-19 je na celom Slovensku veľmi vážna. S odborníkmi sme preto tento plán prehodnotili a zhodli sme sa na tom, že najbezpečnejšie pre všetkých bude ešte chvíľu vydržať,“ povedal minister školstva Branislav Gröhling s tým, že situácia sa bude opäť prehodnocovať na budúci týždeň:

„V týždni od 18. januára budeme opätovne informovať o tom, ako bude vyučovanie vyzerať od ďalšieho pondelka 25. januára.“

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre