Školákom z východného Slovenska sa začali jarné prázdniny

VýchodSpravodajstvo

Deti a stredoškoláci môžu navštevovať dobrovoľné školy.

Žiakom a študentom z Košického a Prešovského kraja sa dnes začali jarné prázdniny. K výučbe sa opäť vrátia v pondelok 1. marca. Jarné prázdniny sú naplánované podľa jednotlivých regiónov Slovenska. Ako prví oddychovali školáci v Banskobystrickom, Trenčianskom a Žilinskom kraji, a to od 15. do 19. februára. Ako poslední budú prázdninovať žiaci a stredoškoláci v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji. Jarné prázdniny sa tam uskutočnia od 1. do 5. marca a vyučovanie znova začne v pondelok 8. marca. 

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Deti a stredoškoláci môžu počas prázdnin navštevovať dobrovoľné jarné školy. Rezort školstva prišiel s týmto plánom pre základné a stredné školy, aby prispel k vyrovnaniu rozdielov medzi žiakmi a podporil učenie sa najmä u tých, ktorí nemali prístup k plnohodnotnému dištančnému vzdelávaniu.

Školákov pred letnými prázdninami čakajú ešte tie veľkonočné, ktoré sa uskutočnia od 1. do 6. apríla, pričom vyučovanie opäť začne v stredu 7. apríla. Žiaci a študenti si od 1. júla do 31. augusta užijú letné prázdniny. Školský rok 2021/2022 sa začne vo štvrtok 2. septembra.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre