Školy by mali podľa Merkelovej študentom umožniť účasť na klimatických protestoch

EurópaSpravodajstvo

Nemecko pravdepodobne nedokáže naplniť svoje predsavzatie zredukovať do roku 2020 emisie oxidu uhličitého v porovnaní s rokom 1990 o 40 percent.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová chce, aby školy pristupovali pragmaticky k študentom, ktorí budú pre účasť na klimatických protestoch - známych ako Piatky za budúcnosť - chýbať na vyučovaní. Merkelová počas organizovaného rozhovoru s občanmi v priemyselnom meste Wuppertal na západe Nemecka vyhlásila, že hromadné zákazy absencie na vyučovaní z dôvodu ekologických protestov neprinesú očakávaný účinok.

Nemecká kancelárka v tejto súvislosti vyjadrila svoje sympatie riaditeľovi školy v meste Solingen, ktorý vyhlásil, že bude úzko spolupracovať so študentmi na hľadaní riešenia, ktoré im umožní zúčastňovať sa demonštráciách a zároveň nezaostávať s prospechom.

Foto
Nemecká kancelárka Angela Merkelová chce, aby školy pristupovali pragmaticky k študentom, ktorí budú pre účasť na klimatických protestoch  / TASR

„Spolieham sa na ľudí, ako ste vy,“ odkázala mu Merkelová. Kancelárka pri tejto príležitosti taktiež zopakovala svoj záväzok, znížiť do roku 2030 emisie oxidu uhličitého v krajine o 55 percent. „Mladí ľudia na nás vyvíjajú tlak a ja si myslím, že robia správne,“ povedala Merkelová a dodala, že jej „láme srdce“, keď vidí, ako je príroda ničená. Nemecko pravdepodobne nedokáže naplniť svoje predsavzatie zredukovať do roku 2020 emisie oxidu uhličitého v porovnaní s rokom 1990 o 40 percent. Predpokladá sa skôr zníženie emisií o 32 percent.

 

Zdroj: TASR

Komentáre