Skríning v Košiciach: Z vyše 24-tisíc testov za sobotu skončilo s pozitívnym výsledkom 205 vzoriek

KošiceKoronavírus

Miera pozitivity sa zmenšuje.

V pondelok 18. januára začalo na Slovensku skríningové testovanie obyvateľov na ochorenie COVID-19. Výnimkou nie je ani metropola východu. Odvtedy sa v Košiciach urobilo 72 261 antigénových testov, ktoré zachytili 745 infekčných. Miera pozitivity dosiahla 1,03 percenta. V sobotu (23.1.) sa prišlo otestovať 24 545 ľudí, pričom 205 z nich bolo nakazených, čo predstavuje 0,83 percenta.

„Ďakujem všetkým, ktorí sa na testovaní podieľajú. Veľmi ma teší, že Košičania sú zodpovední, dodržiavajú platné odporúčania hygienikov a výsledkom je, že sa každým dňom zmenšuje pozitivita testov v Košiciach,“ skonštatoval primátor mesta Košice Jaroslav Polaček.

Foto
Testovanie v Košiciach / TASR

Ako uviedol hovorca samosprávy Vladimír Fabian, testovanie pokračuje aj dnes, a to v čase od 9.00 – 17.00 hod.:

„Mesto vyzýva každého záujemcu, aby sa ešte pred vstupom na odberné miesto elektricky registroval na koronaregistracia.kosice.sk. Okrem zníženia náporu na administratívnych pracovníkov je výhodou takejto registrácie, že po skončení testu bude jeho výsledok doručený prostredníctvom SMS. Takouto správou sa bude možné od 27.1. preukazovať aj pri prípadnej kontrole zákazu vychádzania bezpečnostnými zložkami.“

Komentáre