Slavia Praha si v Lige majstrov vybojovala cenný bod

EurópaŠport

Tím podržal Kolář.

Futbalisti Slavie Praha včera (5.10.) zremizovali s FC Barcelonou 0:0, čím si vybojovali cenný bod. Katalánci zostali na čele F-skupiny s ôsmimi bodmi, Slavia má na konte po štyroch kolách dva body a je štvrtá. Slavia mala viaceré šance na ohrozenie favorita zápasu. Barcelona sa nedokázala gólovo presadiť aj kvôli zraneniu Luisa Suareza.

Slavia Praha - FC Barcelona / TASR

Ondřej Kolář už v prvom polčase zápasu zlikvidoval šance Nelsona Semeda, Lionela Messiho či Gerarda Piqueho. Messi po polhodine hry trafil iba do brvna bránky Slavie, ktorá sa na konci polčasu tešila z vedenia, ale zásah obrancu Jana Bořila kvôli ofsajdu neplatil. Kolářovi sa darilo aj po zmene strán pri pokuse striedajúceho Sergiho Roberta a gól anulovali rozhodcovia i Arturovi Vidalovi pre predchádzajúci ofsajd Messiho v 59. minúte. Keď sa Messi nepresadil ani zblízka necelú štvrťhodinu pred koncom, Slavia sa tešila z ďalšieho bodu.