Slávia ukončila pohárovú púť, Gereovci vypadli v priebehu pár hodín na dvoch koncoch sveta

KošiceŠport

Futbalisti Slávie Technická Univerzita Košice ukončili svoje účinkovanie v Slovenskom pohári vo štvrtom kole. Cestu do osemifinále im zahatal účastník najvyššej súťaže z Pohronia, ktorý triumfoval na ihrisku Slávistov 3:0. Obraz hry však až taký jednoznačný nebol a minimálne šance Verčimáka a Kosovského zaváňali gólom.

Foto
Úvodný gól Michala Kleca naštrbil plány Slávie / KOŠICE ONLINE

„Je to krutý výsledok. V úvode sme mali jednu výbornú šancu a ak by sme sa ujali vedenia, možno by to vyzeralo inak. Prvý polčas sme boli trochu ustráchaný a robili sme chyby. V istých fázach sme však hrali vyrovnanú partiu. Nemáme sa však za čo hanbiť,“ zdôraznil obranca Slávie Michal Gere.

S takýmto tvrdením súhlasil aj strelec tretieho gólu Pohronia Patrik Blahút. „Úvod bol náročný, pretože súper bol veľmi húževnatý. Po polčase sme však zlepšili svoju hru a odnášame si postup. Som rád, pretože proti takto namotivovaným súperom to nie je ľahké.“

Tréner Slávie Roland Móder svoj tím napriek prehre 0:3 pochválil.

 „Dlhšiu dobu sme boli Pohroniu rovnocenným súperom, ale prejavili sa skúsenosti favorita. Naši chlapci chodia do roboty a už im tak dochádzali aj sily. Okrem toho nám chýbali dvaja dôležití hráči a aj to zohralo svoju rolu,“ zhodnotil tréner „technikov“.

Spomínanými dvomi chýbajúcimi hráčmi boli Pavol Gere a Peter Vilčko. Paradoxom je, že obaja hráči štvrtoligového tímu absentovali z dôvodu reprezentácie Slovenska!

„Veru tak,“ pousmial sa Móder. „Pavol je na majstrovstvách sveta v malom futbale v Austrálii a Peter reprezentuje na majstrovstvách sveta železničiarov vo Francúzsku. Keď sa to tak vezme, tak je paráda, že máme dvoch hráčov na majstrovstvách sveta.“

Účinkovanie svojho brata v osemfinále šampionátu v malom futbale pochopiteľne pozorne sledoval Michal Gere.

„Sledoval som to v televízii a Paľovi som držal palce na diaľku. Škoda, že s tou Brazíliou vypadli, ale taký je šport. Nevyšlo to ani nám, ale nič sa nedeje. Vyradili sme fortunaligistu z Michaloviec a my sa musíme sústrediť hlavne na štvrtú ligu. Našou prioritou je totiž postup do vyššej súťaže,“ upozornila 29-ročná opora Slávie.

Galéria k článku

Pri celkovom účinkovaní lídra štvrtoligovej tabuľky v Slovnaft Cupe prevládajú pozitíva.

„Musíme byť spokojní. Vyradili sme Michalovce a v pohári sme to potiahli do štvrtého kola. Toto je pre nás v podstate prvá prehra v tejto sezóne a tak je to taký zvláštny pocit,“ pousmial sa R. Móder. „Túžili sme ešte po zápase proti Zlatým Moravciam, ale Pohronie to zvládlo s prehľadom. Teraz preladíme svoju pozornosť opäť na ligu, pretože to je pre nás priorita.

Z východoslovenských klubov už ostali v Slovnaft Cupe iba osemfinalista z Popradu a Bardejov, ktorý zatiaľ stále čaká na súpera vo štvrtom kole.

Slávia TU Košice - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 0:3 (0:1)

Góly: 27. Klec, 61. Mazan, 90. Blahút, ČK: 81. Trebuňák (Košice) po druhej ŽK

Slávia TU Košice: Pangrác – Verčimák, Gere, Ištók (Vysočan), Kosovskyi, Urban, Popovič, Čabala, Maliarenko (83. Soloviov), Trebuňák, Kambarov (62. Novotný)

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Jenčo – Župa, Nosko, Pellegríni Klec, Hrnčár, Dzurík, Zachara, Bartoš, Kondrlík, Mazan

 

autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre