Slávisti si vybojovali Michalovce

KošiceŠport

Futbalisti košickej Slávie Technická Univerzita nepripustili reprízu medzevskej pohárovej rozprávky spred dvoch rokov. Spartak vtedy šokujúco vyradil účastníkov najvyššej súťaže zo Senice i Trenčína a skončil až na štíte Dunajskej Stredy. Teraz dostanú šancu na napísanie podobného príbehu Košičania, ktorí uspeli v súboji druhého kola Slovnaft Cupu v Medzeve 2:1 a v ďalšom kole privítajú na „Watsonke“ fortunaligové Michalovce.

Foto
Víťazný gól Dominika Novotného do siete Erika Čierneho / KOŠICE ONLINE

„Všetci sa na to tešíme,“ pousmial sa po postupe do tretieho kola útočník Slávie TU Dominik Novotný. „Aj keď je nám jasné, že Michalovce predstavujú mimoriadne silného súpera. Musíme bojovať srdcom, nechať tam dušu a skúsime ich potrápiť. Budú herne vyspelejší, rýchlejší, ale ak sa na trávniku rozdáme do posledných síl, tak to môže byť príjemné.“

Siahnuť do rezervoára svojich síl však museli Košičania aj v Medzeve. V súboji štvrtoligistov sa ujali zásluhou Michala Vysočana už v šiestej minúte, no potom prevzal iniciatívu Spartak. Anton Ribár v 33. minúte vyrovnal a domáci mohli do prestávky zápas strhnúť na svoju stranu niekoľkými dobrými šancami.

„Tréner dal v tomto zápase aj hráčom, ktorí inokedy v základe nehrávajú a postup do ďalšieho kola sme si veru museli tvrdo odmakať. Hlavne v prvom polčase sme nehrali tímovo a robili sme veľa chýb. Po prestávke sme však svoju hru zlepšili. Zodvihli sme hlavy, dali sme do toho všetko a napokon sme strelili ten víťazný gól,“ odfúkol si 23-ročný útočník, ktorý upratal v 60. minúte loptu do bránky Erika Čierneho dôraznou hlavičkou z bezprostrednej vzdialenosti k tyči. Nechýbalo veľa a jeho gólová hlavička by sa skončila rozbitou hlavou.“Pre tím sa musíte obetovať. Všetci sme túžili po tom, aby sme si dali darček v podobe Michaloviec. Nebude to sviatok iba pre nás, ale bude to atraktívne pre celé Košice.“

Po svojom góle mal Novotný ešte niekoľko výborných príležitostí, ktorými mohol zabrániť záverečnému tlaku Medzeva. „Hlavne tá prvá šanca bola čistá tutovka. Bohužiaľ som mal sklonenú hlavu a strieľal som naslepo. Mal som zodvihnúť hlavu a bol by to gól,“ priznal D. Novotný.

Galéria k článku

Záverečná snaha Spartaka o vyrovnanie ovocie nepriniesla, no trénerovi Milanovi Lalkovičovi bolo jasné, že o postup prišiel jeho tím predovšetkým nepremenenými šancami v prvom dejstve.

„V prvom polčase sme boli kombinačnejším mužstvom. Hrali sme dobre do šírky a loptu sme vedeli podržať aj v strede ihriska. Škoda, že sme nevyužili svoje šance. Po prestávke sa to už hralo v strednej zóne a nezvládli sme štandardku,“ skonštatoval Lalkovič.

Medzevčania inkasovali oba góly po štandardných situáciách a niečo také by sa nepáčilo žiadnemu trénerovi. „To je naša slabina. Aj prvý gól sme si dali sami,“ upozornil Lalkovič. „Mrzí to, pretože sme chceli ľuďom v Medzeve ponúknuť Michalovce. Bolo by to pekné aj z pohľadu, že by proti sebe nastúpili náš Gabi Majoroš a jeho brat Jozef, ktorý je asistentom trénera MFK.“

Zápas tretieho kola Slovnaft Cupu medzi Sláviou TU Košice a Michalovcami odohrajú 11. septembra. Okrem Košičanov si v stredu postup vybojovali aj Kalša, Prešov, Šarišské Michaľany, Spišské Podhradie a Komárno.

MFK Spartak Medzev - Slávia TU Košice 1:2 (1:1)
Góly: 33. Ribár - 6. Vysočan, 60. Novotný

Diváci:100

AUTOR: KOŠICE ONLINE

Komentáre