Slováci iba remizovali s Paraguajom, Škrtel s Nemcom a Hubočanom sa rozlúčili s reprezentáciou

SlovenskoŠport

Pred zápasom si lúčiaca trojica Martin Škrtel – Adam Nemec – Tomáš Hubočan prevzala od prezidenta SFZ Jána Kováčika pamätné plakety.

Slováci výrazne obmenili zostavu oproti kvalifikačnému súboju s Walesom (1:1) , čo sa aj prejavilo na ich hre. Po polhodine odišli z ihriska za potlesku tribún Škrtel s Nemcom, Hubočan zasiahol do duel v 87. minúte. Paraguaj bol v prvom polčase lepším tímom, no Slováci udreli ako prví. V druhom polčase sa presadil Róbert Boženík. V 85. minúte však remízu zariadil Kaku.

Foto
Radosť Róberta Boženíka / TASR

Slovensko - Paraguaj 1:1 (0:0)
Góly: 59. Boženík - 85. Kaku, ŽK: Vavro - Villasanti, Gomez, Jorge, rozhodovali: Vinčič - Klančnik, Kovačič (všetci Slov.), 6669 divákov.

SR: Greif - Šatka, Škrtel (31. Vavro), Valjent, Mazáň (87. Hubočan) - Greguš (46. Bero), Hrošovský (71. Hamšík) - Ďuriš, Duda (46. Bénes), Haraslín - Nemec (31. Boženík)

Paraguaj: Fernandez - Piris, Gomez, Alonso, Riveros (82. Espinoza) - Sanchez (77. Paredes), Jorge - A. Romero (68. Gonzalez), Villasanti (62. Kaku), Samudio (62. O. Romero) - Lezcano (90. Sanabria)

Pavel Hapal, tréner SR: „Zápas sa mi hodnotí zvláštne. Priali sme si vyhrať. Vedeli sme však, že sem príde technicky zdatný súper a nečaká nás nič ľahké. V prvom polčase nám chýbal pohyb a väčšia agresivita. Súper bol veľmi kvalitný a v závere vyrovnal. Možno pre neho nebola remíza až taká spravodlivá, ale som za ňu rád. Som rád, že sme neprehrali. Priestor dostali viacerí hráči, ktorí pravidelne nehrávali. Niektorí nás prekvapili pozitívne, iní nie. Nechcem byť konkrétny, hráči to vycítia."

Martin Škrtel, obranca SR: „Som rád, že som mohol stráviť toľké roky v reprezentácii. Bola to pre mňa vždy česť. Škoda, že sme nezvíťazili, bola by to krajšia rozlúčka. Všetkým fanúšikom sa chcem poďakovať za podporu.

Adam Nemec, útočník SR: „Zápas som si chcel užiť. Bol som vďačný za každú šancu v reprezentácii, vždy som sa snažil na ihrisku nechať všetko. Odchádzam so vztýčenou hlavou."

Róbert Boženík, strelec gólu SR: „Teší ma, že som mohol hrať v zápase, v ktorom sa lúčili legendy. Všetci nám budú v reprezentácii chýbať."

Tomáš Hubočan, obranca SR: „Obmedzovalo ma zranenie, ktoré som si priviezol z klubu. Som vďačný aj za to, čo som dnes bol na ihrisku. Bol som zaujatý zápasom, až po záverečnom hvizde rozhodcu som sa obzeral dookola po štadióne, že to je poslednýkrát, takže tam boli emócie."

Eduardo Berizzo, tréner Paraguaja: „Bol to zápas, ktorý nám ukázal viacero pozitív. Mali sme v ňom kontrolu v prvom polčase, dobre sme držali loptu. Dominovali sme, ale nevyužili sme šance. Aj v druhom polčase to tak bolo. Hrali sme proti fyzicky silnému súperovi, ktorý nám dal gól. My sme zareagovali dobre, vyrovnali sme stav. Ale vedeli sme podržať loptu, dobre kombinovať a napokon remíza je zaslúžená. Aj predchádzajúci zápas so Srbskom nám ukázal veľa, musíme si oba súboje dobre zanalyzovať." 

 

Zdroj: TASR

Komentáre