Slovan na úvod ročníka zavíta do Košíc, v Poprade sa bude lúčiť Kroták

SlovenskoŠport

HC Slovan Bratislava sa po návrate do Tipsport ligy predstaví hneď v úvode nového ročníka 2019/2020 na ľade rivala z východu. Predohrávka prvého kola je v košickej Steel aréne naplánovaná na 12. septembra. Duel medzi HK Poprad a HC '05 Banská Bystrica bude rozlúčkovým pre Arneho Krotáka.

Druhý nováčik ligy z Michaloviec privíta 13. septembra na domácom ľade Liptovský Mikuláš. Pre Zemplínčanov pôjde o absolútnu premiéru medzi elitou slovenského hokeja.

Vicemajster z Nitry si na úvod zmeria sily s MAC Budapešť, druhý maďarský zástupca vyzve na domácom ľade HKM Zvolen. HC 07 Detva narazí na Duklu Trenčín. Hráči Nových Zámkov sa v prvom kole nepredvedú.

Foto
Radosť hráčov Košíc / KOŠICE ONLINE

Oproti minulej sezóne sa v Tipsport lige nepredstaví výber Slovenska do dvadsať rokov. Základná časť bude pozostávať z 52 kôl, pričom do 21. februára 2020 absolvuje každý tím štyri zápasy proti ostatným účastníkom (dvakrát doma a dvakrát vonku). V každom kole nebude v akcii jeden účastník.

Novinkou súťaže je nadstavba – do jej hornej časti sa prebojuje prvá šestica tímov po 52. kole, ďalšia šestka absolvuje dolnú časť a trinásty celok už nezasiahne do žiadneho zápasu. Elitné tímy z hornej polovice budú bojovať o čo najlepšiu pozíciu pred vyraďovacou fázou, kde postúpia aj kluby na 7. a 8. mieste. Pre zvyšok účastníkov TL sa sezóna skončí posledným kolom nadstavby.

Z najvyššej súťaže v sezóne 2019/2020 nevypadne žiadny účastník, miestenku v TL si vybojuje víťaz prvej ligy a v ďalšom ročníku bude o slovenský titul bojovať štrnásť klubov.  

 

Zdroj: SITA

Komentáre