Slovenky prehrali v Lotyšsku 0:4, neuspeli ani v záverečnej štvorhre

EurópaŠport

Šramková v nedeľu opäť nahradila pôvodne nominovanú Viktóriu Kužmovú.

Slovenské tenistky budú 20.-21. apríla bojovať o udržanie sa v II. svetovej skupine Pohára federácie. V dueli 1. kola totiž prehrali v Rige s domácim Lotyšskom 0:4. O rozhodujúci tretí bod pre pobaltský tím sa postarala lotyšská jednotka Anasiasija Sevastovová, ktorá zdolala Rebeccu Šramkovú za rovnú hodinu hladko 6:3, 6:2. V záverečnej štvorhre zvíťazil pár Diana Marcinkevičová, Jelena Ostapenková nad tandemom Tereza Mihalíková, Anna Karolína Schmiedlová 6:2, 6:3.

Šramková v nedeľu opäť nahradila pôvodne nominovanú Viktóriu Kužmová, líderka slovenského tímu má stále problémy s pľuzgierom na ľavej ruke. V sobotu nemohla nastúpiť ani na úvodnú dvojhru proti Ostapenkovej. Počas štvorhry zastúpila Mateja Liptáka a vyskúšala si, aké je to sedieť na kapitánskej stoilčke. Slovenky spoznajú súperky v baráži o záchranu v druhej lige v utorok 12. februára o 13.00 h, keď je v londýnskej centrále ITF na programe žreb.

Šramková odštartovala zápas proti Sevastovovej čistou hrou, ďalšie štyri gemy sa však stali korisťou favorizovanej Lotyšky. Svetová dvanástka sa prezentovala pestrou paletou úderov, hrala trpezlivo od základnej čiary, nerobila nevynútené chyby  Šramková sa nevedela chytiť na returne. Podarilo sa jej síce znížiť z 1:4 na 3:4, no koncovka setu patrila Sevastovovej. Na začiatku druhého dejstva Lotyška po dvoch brejkoch odskočila Šramkovej na 4:0 a zápas dotiahla do úspešného konca.

Foto
Slovenská tenistka Rebecca Šramková / TASR / AP

Šramková priznala, že Sevastovová zvíťazila zaslúžene. „Anastasija ukázala, prečo je dvanásta na svete. Na zápas som nastupovala s taktikou ísť do nej a tlačiť ju. Ona však neurobila ani jednu chybu a nútila ma chybovať. Dnešný zápas i duel proti Jelene Ostapenkovej beriem ako obrovskú skúsenosť. Viem, že každým zápasom to bude už len lepšie. Musím sa z toho poučiť a ísť ďalej. Už v sobotu večer bolo na 80 percent rozhodnuté, že dnes budem hrať úvodnú dvojhru. Bola som pripravená, snažila som sa, no Sevastovová odohrala výborný zápas," uviedla Šramková.

Sevastovová sa postarala o to, že Lotyšsko bude mať šancu prvýkrát v histórii postúpiť do svetovej skupiny Pohára federácie. „Je to pre našu krajinu obrovský úspech, diváci dnes vytvorili fantastickú atmosféru. Zápas proti Šramkovej bol iný ako sobotňajšie stretnutie so Schmiedlovou. Bola som pod väčším stresom, po zisku prvého setu však zo mňa opadla nervozita a začala som si viac veriť. Je skvelé, že o našom víťazstve sme rozhodli už po tretej dvojhre." 

Duel 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie
Lotyšsko -  SLOVENSKO 4:0 
Jelena Ostapenková - Rebecca Šramková 7:5, 6:7 (5), 6:1
Anastasija Sevastovová - Anna Karolína Schmiedlová 6:4, 6:0
Sevastovová - Šramková 6:3, 6:2
Diana Marcinkevičová, Ostapenková - Tereza Mihalíková, Schmiedlová 6:2, 6:3

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre