Slovenská "dvadsaťjednotka" sa s Lichtenštajnskom potrápila, triumf zaistil kapitán Herc

EurópaŠport

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov napokon zdolala v kvalifikačnom zápase o postup na majstrovstvá Európy 2021 domáce Lichtenštajnsko 4:2.

Slovenských mladíkov poslal do vedenia už v ôsmej minúte po centri Petra Kolesára útočník bratislavského Slovana Dávid Strelec. Hostia dominovali v zápase a ešte pred prestávkou vyskúšali niekoľkokrát ohroziť brankára Lichtenštajnska niekoľkými strelami z diaľky. V závere prvého dejstva poslal presný center na zakončovateľa Jána Bernáta Branislav Sluka. Po spolupráci žilinských "šošonov" tak Slováci viedli už 2:0.

Radosť Slovákov / TASR

Naša reprezentácia pokračovala v ofenzívnom tlaku aj v druhom polčase, no súpera definitívne nezlomila. Najväčšiu šancu nepremenil Kolesár, ktorý neuspel v nájazde na brankára. Do zápasu so Slovenskom malo Lichtenštajnsko na svojom konte len jeden gól po predošlých troch kvalifikačných dueloch. Zverencom Adriána Guľu však dokázali streliť dva góly v priebehu štyroch minút. V 63. minúte vsietil kontaktný gól Menderes Caglar a následne technickou strelou spoza šestnástky vyrovnal Noah Frick.

Senzáciu z pohľadu Lichtenštajnska v podobe bodového zisku ale mladíci zo Slovenska nedopustili. Hrdinom zápasu sa stal hráč českého vicemajstra Viktorie Plzeň Christián Herc, ktorý v 68. min prinavrátil hosťom vedenie a v nadstavenom času spečatil víťazstvo hráčov spod Tatier. Tí si najbližšie zahrajú v súťažnom zápase 15. októbra, keď si v Dunajskej Strede zmerajú sily s rovesníkmi z Francúzska.

Lichtenštajnsko - Slovensko 2:4 (0:2)
Góly: 63. Caglar, 67. N. Frick - 8. Strelec, 43. Bernát, 68. Herc, 90.+ Herc, ŽK: 7. Seemann, 14. N. Graber - 28. Oravec, 60. Bernát, 66. Sluka, 78. Almási, rozhodovali: Thorarinsson - Sigurdsson, Sigurdarson (Isl.), 275 divákov

Zostava SR "21": Vantruba - Tomič, Šulek, M. Oravec, Sluka - Herc, Pokorný, Bernát (64. M. Adamec) - P. Kolesár (74. Kovaľ), Strelec (74. Almási), Tupta (90. Chobot)