Slovenskí futsalisti neudržali krehký náskok

SlovenskoŠport

Slovenská futsalová reprezentácia remizovala v 3. skupine kvalifikácie ME 2022 v Leviciach s Azerbajdžanom 1:1. Zverenci trénera Mariána Berkyho si vďaka zisku bodu upevnili druhé miesto v tabuľke a priblížili sa k historickému postupu na šampionát.

Tomáš Drahovský a Everton Cardoso z Azerbajdžanu / TASR

Favorizovaný Azerbajdžan stratil prvé body v kvalifikácii, už pred zápasom však mal istú účasť na ME a remíza mu stačila na spečatenie prvenstva v skupine. Slováci sa o druhú miestenku pobijú v záverečnom súboji v utorok 13. apríla o 17.30 SELČ proti domácemu Moldavsku.

Na finálový turnaj ME v holandských mestách Amsterdam a Groningen (9. januára - 6. februára 2022) postúpia ôsmi víťazi skupín a šesť najlepších tímov z druhých miest. Dvaja najhorší z druhých priečok odohrajú baráž o zostávajúcu šestnástu miestenku (14.-17. novembra 2021). Holandsko ako organizátor šampionátu má istú účasť.

Marián Berky, tréner SR: "Boli sme blízko k zisku troch bodov. Škoda, že sme to nedotiahli do úspešného konca a nepripísali si prvé víťazstvo nad Azerbajdžanom. Hráči si však zaslúžia absolutórium. Do bodky plnili taktické pokyny, hrali výborne v obrane, každý sa sústredil na svoj výkon a odovzdal na ihrisku maximum. Akurát nás opäť môže mrzieť slabšia efektivita. Rozhodujúci moment stretnutia bola naša nepremenená šanca v závere, po ktorej súper vyrovnal. Do Moldavska pôjdeme s cieľom vyhrať a vybojovať postup, nič iné si nepripúšťame."

kvalifikácia ME 2022 vo futsale
      3. skupina
      Levice
      SLOVENSKO - Azerbajdžan 1:1 (1:0)
      Góly: 15. Doša - 60. Everton Cardoso. Rozhodovali: Naishouler - Kyynäräinen (obaja Fín.), Matula (SR), ŽK: Rick - Atajev
      zostava SR: Karpiak (Herko) - Rick, Kozár, Doša, Drahovský - Rafaj, Serbin, Směřička, Zdráhal, Belaník, Brunovský, Ševčík, Turek

Radosť Slovákov po jedinom góle / TASR

Na jubilejný 100. medzištátny zápas v drese slovenskej reprezentácie nastúpil Gabriel Rick. Hostia prišli do Levíc v oklieštenej zostave, napriek tomu v úvodných sekundách prvýkrát zahrozili a lopta po strele Finea takmer skončila v sieti. Slováci odpovedali pokusmi Drahovského a Došu, v 10. minúte nepremenil tutovku Ševčík, ktorý hlavičkou zblízka minul odkrytú bránku. Domáci mali dobrý pohyb a hýrili aktivitou, v 15. minúte sa im podarilo otvoriť skóre. Strelu Ricka vyrazil brankár iba pred seba a pohotový Doša ju dopravil do siete - 1:0. Krátko po prestávke mal veľkú šancu Drahovský, výborne zasiahol hosťujúci brankár Huseynli. Slováci v druhom dejstve príliš rýchlo nazbierali tri fauly a museli sa mať na pozore, napriek tejto hrozbe zostali verní aktívnej hre. Vďaka nej si vytvorili ďalšie dobré príležitosti, ktoré však nepremenili. Na opačnej strane podržal svoj tím Karpiak pri strele Atajeva. V záverečnej power play hostia dlho nevedeli nič vymyslieť, 31 sekúnd pred koncom ale po chybe domácej defenzívy vyrovnal Everton Cardoso - 1:1.