Slovensko 2:2 po dvojhrách, Kužmová zdolala Sasnovičovú

EurópaŠport

Slovenské tenistky hrajú v baráži o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie s domácim Bieloruskom 2:2.

O vyrovnávajúci bod pre družstvo kapitána Mateja Liptáka sa na harde v Minsku zaslúžila Viktória Kužmová, ktorá v súboji tímových dvojok zvíťazila nad Aleksandrou Sasnovičovou 6:1, 7:6 (3). O víťazovi duelu v aréne Čižovka tak rozhodne až záverečná štvorhra.

Kužmová hrala v prvom sete zápasu so Sasnovičovou rovnako ako v sobotňajšom stretnutí proti Arine Sobolenkovej ako z partesu. Výborne podávala, bola agresívna na returne. Pri dlhších výmenách dokázala súperku rozbehať a získať fiftín winnerom tesne k základnej čiare. Sasnovičová za stavu 0:5 odvrátila setbal, no Kužmová následne pri vlastnom servise spečatila zisk úvodného dejstva.

V druhom sete Bieloruska zlepšila percento prvého podania a držala s Kužmovou krok. Za stavu 3:2 sa dostala k brejkbalu, no talentovaná Slovenka ho odvrátila víťazným bekhendom po čiare. Za stavu 4:5 Kužmová otočila z 15:30 a v ďalšom geme sa dostala k brejkbalu. Nevyužila ho však a tak na rad prišiel tajbrejk. V ňom si Kužmová vybudovala náskok 5:2 a zápas už dotiahla do úspešného konca.

Viktória Kužmová / TASR

Stav víkendového stretnutia play-off o svetovú skupinu Pohára federácie 2019 tenisových reprezentačných družstiev žien:

BIELORUSKO - SLOVENSKO 2:2 po nedeľňajšej IV. dvojhre
(Minsk, tvrdý povrch Rebound Ace Synpave v hale Čižovka)