Slovensko - Čierna Hora 4:15, Tkáč: "Máme zdravotné problémy"

EurópaŠport

Slovenskí reprezentanti vo vodnom póle prehrali v utorok vo svojom úvodnom vystúpení na majstrovstvách Európy v Budapešti s Čiernou Horou vysoko 4:15. Zverenci trénera Petra Nižného sa v A-skupine najbližšie stretnú vo štvrtok 16. januára o 10.00 h s Nemeckom, v sobotu ich čaká tretí súper Chorvátsko.

Foto
Slovenskí pólisti vykročili do šampionátu hladkou prehrou / KOŠICE ONLINE

Slovákom vyšla úvodná štvrtina, ktorú vyhrali 2:1, no v ďalšom priebehu ťahali jasne za kratší koniec. Čiernohorci otočili duel vo svoj prospech v druhej časti, ktorú vyhrali vysoko 6:0 a v ďalších dvoch svoj náskok ešte zveľadili.

hlasy:

Juraj Zaťovič, kapitán SR: "V prvej štvrtine to bolo ešte celkom dobré, potom sme však už za hráčmi súpera nestíhali a dostávali sme góly z kontier. Myslím si, že je to aj dôsledok virózy, ktorú má viacero hráčov nášho mužstva. Chytili nejaký vírus, majú to ťažké a najmä v druhej polovici to bolo vidieť. Spravili sme veľa chýb, ktorých sa musíme v ďalšom zápase s Nemeckom vyvarovať. Verím, že to bude o dosť lepšie."
Marek Tkáč: "Máme zdravotné problémy, no netreba sa na to vyhovárať. V rámci možností sme bojovali na maximum. Súper nám v druhej štvrtine odišiel a ukázalo sa, že je na tom kondične lepšie."

      ME mužov - výsledky:
      A-skupina:
      Slovensko - Čierna Hora 4:15 (2:1, 0:6, 1:4, 1:4)
      Góly SR: Marek Tkáč, Kolárik, Maroš Tkáč, Zaťovič
      Nemecko - Chorvátsko 9:17 (2:1, 2:6, 1:6, 4:4)

      B-skupina:
      Rumunsko - Holandsko 8:9 (2:2, 2:3, 4:1, 0:3)

      C-skupina:
      Malta - Španielsko 7:23 (3:4, 2:6, 0:7, 2:6)

      ďalší program SR:
      Štvrtok, 16. januára: Nemecko - SR /10.00/
      Sobota, 18. januára: SR - Chorvátsko /16.00/
 

Zdroj: TASR

Komentáre