Slovensko otvorilo skóre, ale napokon podľahlo olympijskému tímu Ruska

EurópaŠport

Rusko olympionici - Slovensko 2:1 (1:1, 0:0, 1:0).

Slovenskí hokejoví reprezentanti podľahli olympijskému tímu Ruska 1:2 v sobotňajšom stretnutí v rámci Nemeckého pohára 2018. Národný tím SR sa ujal v Krefelde vedenia v 9. min gólom Andreja Kudrnu. Priebežný nerozhodný stav zariadil o päť minút neskôr Nikita Michajlov. V druhej tretine sa nepresadil ani jeden z tímov. O triumfe ruského družstva rozhodol gólom v presilovej hre v 42. min Konstantin Okulov.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho majú na konte už dve prehry, vo štvrtok podľahli Švajčiarsku 2:3. Reprezentanti SR absolvujú záverečný zápas na turnaji v nedeľu od 14.30 h proti domácemu Nemecku.

Foto
Na snímke vľavo brankár Vasilij Demčenko (Rusko) a Dávid Šoltés (Slovensko) / TASR

Do zápasu vstúpil lepšie ruský tím, už v 4. min bol vo veľkej šanci Nikolaj Prochorkin, ale brankár Jaroslav Janus mu výborným zákrokom nedovolil otvoriť skóre. O dve minúty neskôr hrali Slováci presilovú hru a nevyužili ju, no pár sekúnd po tom sa v samostatnom úniku presadil na dvakrát Andrej Kudrna. Vedenie národného tímu SR nevydržalo dlho. V 12. min ešte pokus Vladimira Tkačova skončil v Janusovej lapačke, ale o ďalšie dve minúty úspešne zakončil prečíslenie 2 na 1 Nikita Michajlov a vyrovnal na 1:1.

Slováci mohli strhnúť stav znovu na svoju stranu už v úvode druhej časti, ale Dávida Šoltésa od gólu delili centimetre. V 26. min bol v šanci Daniil Ilin, Janus bol pozorný. V 32. min využil svoju rýchlosť slovenský obranca Marek Ďaloga, natlačil sa pred súperovho brankára Vasilija Demčenka, ale trafil iba jeho betóny.

Rusi znovu udreli v tretej tretine, krátko po druhej zmene strán z ľavého kruhu presne namieril Konstantin Okulov, nedal Janusovi šancu zasiahnuť a prvýkrát v zápase poslal "zbornú" do vedenia. Ruský tím tlačil zverencov Craiga Ramsayho naďalej, ale Janus kryl všetky dalšie pokusy. V 50. min z dobrej pozície pálil Michal Krištof iba do Demčenkovho betónu. V protiútoku sa ocitol v obrovskej príležitosti Maxim Kazakov, ale minul slovenskú bránku. Krátko po tom si utvorili viacero dobrých šancí aj Slováci, ale takisto ich nevyužili.