Slovensko - Veľká Británia 6:1 v prípravnom zápase

SlovenskoŠport

Po dohode oboch tímov nasledovali po zápase aj doplnkové samostatné nájazdy, v ktorých sa zo Slovákov presadili Studenič a Pánik.

Slovenskí hokejisti zvíťazili v sobotnom predposlednom prípravnom zápase pred MS v Poprade nad Veľkou Británou 6:1. Domáci reprezentanti mali zápas vo svojej réžii, hernú prevahu potvrdili aj poltuctom gólov, o ktorý sa postaralo šesť strelcov. Zverenci Craiga Ramsayho odohrajú do MS ešte jeden prípravný zápas, v utorok 7. mája nastúpia v Michalovciach proti Nórsku.

Slovenskí reprezentanti boli v úvode aktívnejší, vyťažili z toho presilovú hru, no bez gólového efektu. V 8. minúte sa do sľubnej príležitosti dostal Daňo, ale ani z dorážky neprekonal brankára Bownsa. Ten prvýkrát kapituloval v 10. minúte, keď Zigovej strele pomohol do bránky aj teč britského obrancu. Slováci mali v prvej tretine herne navrch, viac gólov však zo svojej prevahy nevyťažili.

Foto
Richard Pánik a hráč Veľkej Británie Jonathan Phillips v prípravnom zápase pred hokejovými MS 2019  / TASR

V úvode druhej časti sa k slovu dostali aj hostia, ale ich dve presilovky nepriniesli gólové nebezpečenstvo pre slovenský tím. V 30. minúte sa pred bránku Bownsa dostal Pánik a jeho strelu dorazil Tatar - 2:0. V 35. minúte hostia predsa len skórovali, vylúčenie Černáka potrestal Farmer, ktorý na hranici bránkoviska využil nedôraz obrany - 2:1. Už o 72 sekúnd však bol náskok Slovákov opäť dvojgólový, keď Grmanovu strelu dorazil do odkrytej bránky Sukeľ - 3:1. Slováci hrali v závere druhej časti s chuťou, strelecké vzplanutie ich povzbudilo a v 40. minúte viedli 4:1 po tom, ako sa z dorážky presadil Lantoši.

Na záverečné dejstvo nahradil Godla v slovenskej bránke Čiliaka. Hráči Veľkej Británie neboli v ofenzíve príliš nebezpeční ani v úvode tretej časti a tempo hry diktoval domáci tím. Jeho piaty gól pridal v presilovke Marinčin a prečíslenie dvoch proti jednému ideálne zakončil Liška - 6:1. Slováci kontrolovali hru do konca zápasu, diváci však už napriek viacerým zaujímavým situáciám na oboch stranách nevideli gól.  Po dohode oboch tímov nasledovali po zápase aj doplnkové samostatné nájazdy, v ktorých sa zo Slovákov presadili Studenič a Pánik.

 

Zdroj: TASR

Komentáre