Smer je na úrovni sedemnástich percent. OĽaNO je lídrom opozície

SlovenskoArchívParlamentné voľby 2020

Pred bránami parlamentu by ostala SNS aj Most-Híd.

Ak by sa voľby do Národnej rady Slovenskej republiky uskutočnili v týchto dňoch, vyhrala by ich vládna strana Smer-SD so ziskom 17,1 percent hlasov. Na druhom mieste by skončilo hnutie OĽaNO, ktoré by volilo 13,3 percent občanov. Prvú trojicu by uzatvorila strana Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko so ziskom 12,2 percent hlasov. Nasledovala by koalícia PS-Spolu, ktorú by volilo 9,3 percent opýtaných. Do Národnej rady by sa dostali aj strany Za ľudí (8,2 percent), Sme rodina (7,8 percent), KDH (5,4 percent) a SaS (5,3 percent). Pred bránami parlamentu by ostala SNS (4,4 percent), Most-Híd (4,2 percent), Dobrá voľba (4 percentá), Maďarská komunitná spolupatričnosť (3,9 percent) či strana Vlasť (3,2 percent).

Foto
Výsledky najnovšieho predvolebného prieskumu / TASR

Smer-SD by mal v parlamente 33 kresiel, OĽaNO 25, ĽSNS 23 mandátov. Koalíciu PS-Spolu by v Národnej rade zastupovalo 18 poslancov, Za ľudí 16 a Sme rodina by obsadila 15 kresiel. KDH i SaS by získali po desať mandátov.

Predvolebný prieskum realizovala agentúra Focus od 6. do 12. februára na vzorke 1 005 respondentov. K volebným urnám by prišlo 83,1 percenta respondentov, 9,2 percenta opýtaných by nešlo voliť a 7,7 percenta ľudí sa zatiaľ nerozhodlo, či odovzdajú svoj hlas niektorej z politických strán.

 

Zdroj: SITA/TASR

 

Komentáre