Smer si bude nárokovať na post podpredsedu parlamentu

SlovenskoArchívParlamentné voľby 2020

Strana má záujem aj o predsednícke kreslá vo výboroch.

Vedenie strany Smer-SD sa dnes stretlo na spoločnom obede. Podpredseda Smeru Juraj Blanár uviedol, že strana si bude nárokovať post podpredsedu Národnej rady Slovenskej republiky či na jednotlivé predsednícke kreslá výborov: „Budeme rozoberať volebné výsledky aj to, akým spôsobom sa postavíme k pozíciám v parlamente.“ Blanár tak potvrdil slová dosluhujúceho premiéra Petra Pellegriniho o tom, že si budú nárokovať post podpredsedu parlamentu, ako je to zvykom pri najsilnejšej opozičnej strane.

Foto
Všetci podpredsedovia strany na najbližšom sneme ponúknu svoje funkcie / TASR

Ako povedal Blanár, strana má záujem aj o predsednícke kreslá vo výboroch: „Sme najsilnejšia opozičná strana a je to úplne prirodzené.“ Podpredseda Smeru Richard Raši avizoval, že všetci podpredsedovia strany na najbližšom sneme ponúknu svoje funkcie, ale nepotvrdil, či sa bude on alebo ostatní členovia vedenia opätovne uchádzať o svoje posty.

Podpredseda strany a dosluhujúci minister hospodárstva Peter Žiga nepovedal, či by sa mal Pellegrini uchádzať o post lídra strany vzhľadom na jeho preferenčné hlasy. Podľa jeho slov rozhodovali občania a z toho budú musieť vyvodiť závery, na základe ktorých budú postupovať. Pellegrini sa nezúčastnil obedu, pretože je na rokovaniach V4 v Prahe.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre