Sólymos ostáva na kandidátke Most-Híd

SlovenskoArchívParlamentné voľby 2020

Bugár a Pellegrini sa dohodli, kto ho nahradí do konca volebného obdobia.

Minister životného prostredia László Sólymos včera (23.1.) podal demisiu. Stalo sa tak po jeho incidente v jednej čínskej reštaurácii v Bratislave, v ktorej slovne a fyzicky napadol personál. Hovorkyňa strany Most-Híd Klára Magdeme informovala, že Sólymos zostáva na kandidačnej listine strany do blížiacich sa parlamentných volieb, pričom kandiduje z tretieho miesta.

Foto
László Sólymos  / TASR

Predseda strany Most-Híd Béla Bugár sa stretol s premiérom Petrom Pellegrinim. Dohodli sa na kandidátovi, ktorý do konca volebného obdobia nahradí Sólymosa vo funkcii ministra životného prostredia. Jeho meno však zatiaľ neprezradili. Pellegrini počká, kým sa z pracovnej cesty z Izraela vráti prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová, ktorej to plánuje oznámiť ako prvej.

Sólymos bol ministrom životného prostredia od roku 2016. Venoval sa predovšetkým zmenám v oblasti odpadového hospodárstva, ochrany ovzdušia, ochrany prírody a podzemných vôd. Zároveň presadil legislatívne zmeny aj v oblasti ochrany pôvodných rastlinných a živočíšnych druhov na Slovensku.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre