Španielsko je pod snehom. Vyčíňanie počasia spôsobuje viaceré komplikácie

EurópaSpravodajstvo

O život prišli dve osoby.

Veľká časť Španielska bojuje s vytrvalou snehovou víchricou, ktorá si doposiaľ vyžiadala dve obete. Jedna žena zahynula po tom, čo kvôli hustému sneženiu uviazla vo svojom aute neďaleko rieky, ktorá sa vyliala z koryta. Druhou obeťou je bezdomovec, ktorý zamrzol v meste Calatayud na východe Španielska.

Hlavné mesto Madrid a ďalšie lokality v strede krajiny prvýkrát v histórii aktivovali najvyšší, červený stupeň meteorologickej výstrahy. Ako oznámil šéf madridskej pohotovostnej a bezpečnostnej agentúry Carlos Novillo, na mestskom obchvate a diaľnici uviazlo viac ako tisíc vozidiel. Armáda zachraňuje vodičov a ich spolucestujúcich.

„Situácia je naďalej mimoriadne riziková. Ide o veľmi zložitý jav a kritickú situáciu,“ uviedol Novillo.

Foto
Sneženie v Španielsku spôsobuje viaceré komplikácie / TASR

Sneženie vyčíňa v Španielsku od štvrtka (7.1.), pričom do dnešného rána bola na približne 430 cestách vážne narušená doprava. Najväčšie medzinárodné letisko Adolfa Suáreza Madrid-Barajas zrušilo dnešné lety. Zároveň nepremávajú vlaky do a z Madridu.

Meteorológovia upozorňujú, že môže napadnúť 20 centimetrov nového snehu, avšak na niektorých miestach sa nahromadilo vyše pol metra nádielky. Tamojšia meteorologická agentúra AEMET dodala, že husté sneženie má pokračovať počas celého dnešného dňa.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre