Spišskonovovešťanom zaželali pekné sviatky z neba

VýchodKoronavírus

Samospráva sa chcela takto ľuďom poďakovať za trpezlivosť a viac ako rok strádania a obmedzovania sa.

Mesto Spišská Nová Ves na Veľký piatok prekvapilo svojich obyvateľov veľkým transparentom s nápisom Peknú Veľkú noc! Vydržme!, ktorý ťahalo lietadlo. Ako povedal primátor mesta Pavol Bečarik, samospráva chcela takto ľuďom poďakovať za trpezlivosť a viac ako rok strádania a obmedzovania sa:

„Keďže sa nám v tomto čase nedarí robiť žiadne iné podujatia, pretože je všetko zakázané, chceme ľudí pozdraviť aspoň takýmto spôsobom. Chceme im do žíl vliať aspoň trocha entuziazmu a v mene celého vedenia mesta a poslaneckého zboru im poďakovať. A chceme ľudí poprosiť, aby sme ešte trocha vydržali, aby sme čoskoro mohli pokračovať v normálnom živote.“

Foto
Let sa začal náročným manévrom / RÁDIO KOŠICE

Transparent ťahal za svojím strojom slovenskej výroby Viper SD4 pilot Peter Slivovský. Let sa začal náročným manévrom, počas ktorého sa musel s lietadlom priblížiť k zemi a zo vzduchu ho zachytiť na vlečný hák.

„Bolo potrebné dodržať stanovenú výšku. Po zaháknutí treba dodržať stúpavý letový režim a kontrolovať si rýchlosť. Písmenká sú z ľahkej padákoviny a sú na sieti zošitej z riadnych pevných padákových popruhov,“ vysvetlil Slivovský.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre