Spišská Nová Ves získala dotáciu na rozvoj športu vo výške 1,5 milióna eur

VýchodSpravodajstvo

Samospráva sa usiluje o rozšírenie kapacít viacerých športovísk.

Mesto Spišská Nová Ves získalo dotáciu od vlády Slovenskej republiky vo výške 1,5 milióna eur na podporu rozvoja športovej infraštruktúry. Tieto finančné prostriedky budú použité na prestrešenie malej ľadovej plochy zimného štadióna, rekonštrukciu technológie chladenia štadióna a tiež na rekonštrukciu krytej plavárne, kde je naplánovaná aj výmena technológie.

„Poskytnutie dotácie vnímame veľmi pozitívne, pretože športová infraštrúktúra v našom meste je zo 70. - 80. rokov minulého storočia. Z poskytnutých prostriedkov by sme radi zabezpečili prekrytie malej ľadovej plochy, aby sme ju mohli využívať počas roka dlhšie. Doposiaľ to boli maximálne tri mesiace pri vhodných klimatických podmienkach. Radi by sme zabezpečili i efektívnejší spôsob chladenia, taktiež technológia a rozvody vody na kúpalisku a plavárni sú v nevyhovujúcom stave,“ uviedol primátor Spišskej Novej Vsi Pavol Bečarik s tým, že mesto sa bude snažiť čo najskôr zabezpečiť stavebné povolenie a následne vyhlási verejné obstarávanie.

Foto
Štadión v Spišskej Novej Vsi / Správa telovýchovných zariadení

Samospráva sa usiluje o rozšírenie kapacít existujúcej športovej haly, zimného štadióna či priestorov na atletiku. Mesto plánuje aj prístavbu k športovej hale a revitalizáciu atletického štadiónu Tatran. Vzhľadom na to, že možnosti financovania zámerov sú zo strany mesta obmedzené, samospráva požiadala o poskytnutie dotácie.

Viaceré športové kluby na území mesta majú viac ako storočnú tradíciu. Samospráva už viackrát zorganizovala viaceré domáce a medzinárodné podujatia, napríklad viacnásobne hokejové majstrovstvá sveta juniorov, seniorov skupiny C, kvalifikačné turnaje reprezentačných družstiev mužov, juniorov a kadetov v basketbale či množstvo republikových majstrovstiev a iných športových podujatí. Nové pripravované aktivity majú podporiť najmä športovanie mládeže a širokej neprofesionálnej verejnosti. Vláda mestám Poprad, Moldava nad Bodvou, Dunajská Streda, Spišská Nová Ves, Revúca a obci Štrba celkovo prerozdelila viac ako deväť miliónov eur.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre