Správny súd v Košiciach funguje po rekonštrukcii bez obmedzení

KošiceSpravodajstvo

Má na starosti agendu oboch východoslovenských krajských miest.

Reforma súdnictva ovplyvnila systém aj v metropole východu. Zmenami prešiel okrem Krajského aj Správny súd, ktorý do polovice septembra fungoval v okresanom režime. Odvtedy sa pojednávania realizujú na Kuzmányho ulici bez obmedzení.

„Pre ilustráciu, v septembri 2023 bolo vykonaných celkovo 14 pojednávaní a verejných vyhlásení rozsudkov. Na mesiac október je ich predbežne plánovaných 33 s predpokladom zvýšenia tohto čísla,“ uviedol pre Rádio Košice hovorca Správneho súdu Roman Die.

Foto
Pojednávania na Kuzmányho ulici sú bez obmedzení / RÁDIO KOŠICE

Dôvodom obmedzenia boli priestorové nedostatky, ktoré objektívne neumožňovali nariaďovať pojednávania či verejne vyhlasovať rozsudky v štandardnom objeme. Die priblížil, že Správny súd má po novom na starosti agendu oboch východoslovenských krajských miest:

„Správny súd poskytuje svoje služby v priestoroch svojho nového sídla pre občanov a účastníkov konania v plnej miere bez akýchkoľvek obmedzení už od začiatku septembra 2023, a to v záujme toho, aby všetky veci vrátane vecí prevzatých z Krajského súdu v Košiciach a Prešove boli vybavované bez zbytočných prieťahov.“

Na Správnom súde v Košiciach aktuálne pracuje 17 sudcov.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre