Staré Mesto čoskoro sprístupní verejnosti Mestskú krytú plaváreň

KošiceSpravodajstvo

Jednou z príčin zakalenej vody bolo vraj aj zlyhanie technológie filtrovania.

Po viac ako mesiaci sa budúci týždeň opäť otvorí Mestská krytá plaváreň v Košiciach, a to v čase od 9.00 do 19.00 hod. Tá bola  urýchlene zatvorená potom, čo užívateľ plavárne koncom júna na sociálnej sieti zverejnil zábery zachytávajúce dozelena sfarbenú vodu a nečistoty na dne bazéna.

„S radosťou môžem oznámiť, že v pondelok 3. augusta, ak sa nič výnimočné nestane a budeme mať potvrdenie z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, teda z hygieny, že voda je v poriadku, otvoríme našu Mestskú krytú plaváreň pre verejnosť,“ uviedol pre Rádio Košice starosta mestskej časti Košice – Staré Mesto Igor Petrovčik.

Foto
Ilustračn fotografia / TASR

V čase dočasného zatvorenia sa vypustilo, dezinfikovalo a vyčistilo celé bazénové teleso. Ako vysvetlil Petrovčik, jednou z príčin zakalenej vody bolo vraj aj zlyhanie technológie filtrovania:

„Celý takmer mesiac sme intenzívne pracovali. Chcem sa poďakovať pracovníkom Mestskej krytej plavárne, hlavne novému vedeniu, ktorí neúnavne, každodenne spolu s dodávateľskými organizáciami pracovali na tom, aby sa daný problém na technológii odstránil. Samozrejme, teraz ju budeme v praxi skúšať. Nakoľko sa podarilo všetky technické nedostatky odstrániť, ďalej sa to bude vyhodnocovať, a, samozrejme, pokračujeme potom ďalej v ďalších krokoch.“

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre