Starosta Balčík prišiel o funkciu, Kavečany povedie Bradovka

KošiceSpravodajstvo

Doplňujúce voľby sa majú uskutočniť do šiestich mesiacov.

Starosta mestskej časti (MČ) Kavečany Martin Balčík bol počas uplynulého týždňa právoplatne odsúdený, pretože sa ako vodič v marci 2022 odmietol podrobiť skúške na alkohol. Do funkcie tak od rozhodnutia súdu nastúpil Michal Bradovka.

„Po dvoch rokoch sa to skončilo. Myslím, že súd rozhodol objektívne, nestranne. Výsledok je jasný, a je to tak, ako to je,“ povedal Balčík, ktorý bol starostom od roku 2014.

Foto
Balčíkovi uložil Mestský súd Košice ešte v auguste peňažný trest v hodnote 600 eur / fungujucekosice.sk

Mimoriadne miestne zastupiteľstvo bude zasadať v stredu (14.2.), počas ktorého budú poslanci informovaní o zániku mandátu doterajšieho starostu a nástupu Bradovku do funkcie. Mestská časť sa dnes obrátila aj na Ministerstvo vnútra SR za účelom vyhlásenia doplňujúcich volieb, ktoré by sa mali konať do šiestich mesiacov.

„Spravili sa všetky kroky pre to, aby sa pokračovalo plynule. Budem viesť úrad tak, aby všetko fungovalo. Nechystám sa na nejaké veľké revolučné zmeny či veľké investície. Tie by mal robiť riadne zvolený starosta. Zároveň som požiadal o vykonávanie funkcie na polovičný úväzok,“ dodal Bradovka.

Balčíkovi uložil Mestský súd Košice ešte v auguste peňažný trest v hodnote 600 eur.

„Pre prípad, že by výkon peňažného trestu mohol byť úmyselne zmarený, ustanovil obžalovanému náhradný trest odňatia slobody vo výmere dvoch mesiacov. Zároveň mu uložil trest zákazu činnosti viesť všetky druhy motorových vozidiel na jeden rok,“ uviedla hovorkyňa košického krajského súdu Anna Pančurová.

Proti rozhodnutiu sa obžalovaný odvolal, Krajský súd v Košiciach následne jeho odvolanie zamietol a potvrdil tak rozhodnutie mestského súdu.

 

Zdroj: TASR

Komentáre