Starosta Poľova Roland Lacko sa chce zamerať na rozvoj mestskej časti

KošiceArchívVoľby 2022

Na najbližšie štyri roky si stanovil niekoľko priorít.

O starostovi košickej mestskej časti Poľov rozhodlo len 40 hlasov. V spojených regionálnych voľbách zvíťazil Roland Lacko so ziskom takmer 43 percent hlasov. Na druhom mieste skončila viceprimátorka Lucia Gurbáľová, ktorú volilo zhruba 37 percent občanov. Lacko si na najbližšie štyri roky stanovil niekoľko priorít:

„Chcel by som, aby sa Poľov rozvíjal, to znamená, aby sme začali niečo robiť s územným plánom obce, lebo čas takmer zastal. Tam treba nové územie, žeby sa budovali nové domy. Podali sme na Útvar hlavného architekta územno-plánovaciu dokumentáciu, aby sa začali tvoriť nové pozemky.“

Foto
O starostovi Poľova rozhodlo len 40 hlasov / Košice-Poľov

Po úspešnej rekonštrukcii kultúrneho domu by bolo potrebné zatepliť telocvičňu, dôležitý je však rozvoj výstavby. Lacko okrem iného ocenil dobrú spoluprácu s mestom:

Máme zastaralé premostenia cez rigoly. Sú tam tri premostenia, ktoré sú v dezolátnom stave a to potrebuje viac finančných prostriedkov. Začali sme s osvetlením na bočných uliciach, ktoré postupne meníme, a to tak, že ktoré fungujú, fungujú a keď sa pokazia, hneď to vymeníme. Chcel by som, aby za štyri roky bolo všetko vymenené za LED osvetlenie.“

Napriek tomu, že mestská časť nemá zavedený participatívny rozpočet, obyvatelia sa so svojimi nápadmi a postrehmi podieľajú na veciach verejných.

Komentáre