Starosta Šace chce zelenú strechu pre miestny úrad i renováciu kina

KošiceArchívVoľby 2022

Veľkolepé sľuby podľa neho nie sú na mieste.

Komunálne voľby kopírovali výsledok spred štyroch rokov aj v Šaci. V druhej najväčšej mestskej časti Košíc zvíťazil so ziskom takmer 35 percent hlasov Daniel Petrík. Náskok pred druhou Luciou Iľaščíkovou predstavoval približne 160 hlasov. Opätovne zvolený starosta nevidel v okázalej kampani zmysel:

„Vzhľadom na to, že už som na poste starostu v našej mestskej časti už druhé volebné obdobie, teraz je tretie volebné obdobie. Vnímal som to tak, že moja predvolebná kampaň spočíva v mojej činnosti a nemal som potrebu sľubovať niečo ľuďom, čo som vedel, že reálne neviem dosiahnuť. Takže za mnou stáli nejaké výsledky.“

Foto
Vo voľbách v Šaci zvíťazil Daniel Petrík / RÁDIO KOŠICE

Veľkolepé sľuby podľa neho pre značné podfinancovanie mestskej časti nie sú na mieste. To blokuje aj vznik sociálneho podniku, ktorý by riešil rómsku otázku. Starosta má rozpracovaných viacero projektov vrátane opravy strechy klasicistického kaštieľa v Buzinke.

„Už sa pripravuje rekonštrukcia strechy tu na miestnom úrade, kde budeme mať zelenú strechu. Predpokladám, že ukončenie bude v priebehu budúceho roka. To je takisto v rámci výzvy, tam sme dostali nejakých 270-tisíc eur na opravu aj zriadenie strechy. Máme tu veľké kultúrne stredisko, kde bola aj kinosála. Tak by sme chceli to kino oživiť,“ vysvetlil Petrík.

Výsledky žiadosti zatiaľ nie sú známe. Na Buzinskej ceste smerom z Košíc do Rožňavy zároveň dôjde k oprave chodníka a osadeniu príslušných dopravných značení.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

Komentáre