Štartuje 24. ročník Košickej streetbalovej ligy

KošiceŠport

Košice patrili vždy medzi basketbalové bašty. Dominantným spôsobom sa do histórie slovenského basketbalu zapísali hlavne ženy Good Angels, ale skvelých hráčov vychovali aj mužské kluby.

Foto
Trofeje pre víťazov KSL

Po vlaňajšom zániku značky KB Košice sa špičkový mužský basketbal z mesta vytratil, no v podhubí to stále žije.

„Najbližšie roky sa ponesú v znamení reštartu. Máme tu mladé ročníky s nádejnými basketbalistami,“ upozorňuje Peter Berinšter, ktorý je roky aktívny v rámci klubu Tydam Košice. „Postupne sa to zlepšuje a sú tu viaceré kluby, ktoré pracujú s deťmi veľmi kvalitne. Spomenul by som Galaxy, basketbalovú Akadémiu v Čani, RIM Basket, KAC či Aboviu. Tieto kluby už majú v nižších vekových kategóriách aj reprezentantov a budúcnosť by teda mala byť pozitívna.“

V snahe o pomoc pri letnom vypĺňaní voľného času funguje v Košiciach už pekných pár rokov Košická streetbalová liga. Ihrisko Amurská na sídlisku Nad Jazerom bude počas tohto víkendu dejiskom štartu jej 24. ročníka.

Tento ročník sa nesie podľa hesla – poďme to opäť rozhýbať! V posledných rokoch sme zaznamenali klesajúcu krivku, ale prichádzajú noví mladí hráči a do ligy sa nám opäť prihlásilo osem tímov. Vraciame sa tak na úroveň spred troch rokov,“ pochvaľuje si spoluorganizátor P. Berinšter.

V rámci KSL sa pod deravými košmi predstavia úplní amatéri, ale aj zvučné mená s reprezentačnými skúsenosťami.

„V rámci pravidiel máme obmedzenie, že na ihrisku môže byť vždy iba jeden „áčkový“, čiže profesionálny hráč z najvyššej ligy,“ približuje Berinšter, podľa ktorého sa môžu s loptou v ruke predstaviť hneď viaceré zaujímavé mená. „Do ligy sa prihlásil aj tím Blackstreet, ktorého tvárou je Rišo Körner. Je teda možné, že si príde aj zahrať. Ligy sa klasicky zúčastňuje Mišo Baťka, stabilnou tvárou bol vždy Robo Nuber. Okrem toho tam máme tím juniorov KB Košice, ktorí získali vo svojej lige striebro. A svoje družstvo bude mať aj Filip Duda.“

Zápasy Košickej streetbalovej ligy sa hrajú v nedeľu a v pondelok, pričom sezóna potrvá až do septembra. Každý zápas je hraný do 100 bodov.

„V základnej časti si zahrajú všetky tímy každý s každým, nasledovať bude play-off a v úvode septembra nás čaká turnaj Final Four,“ hovorí Peter Berinšter.

Počas histórie tejto súťaže si s amatérmi zahrali okrem spomínaných hviezd aj Patrik Meluš, Alexander Czakó, Peter Jankovič, Richard Leško či Michal Čekovský.

„Na začiatku sa liga tešila veľkému záujmu a niektoré tímy sa ani nedostali do ligy. Prvé ročníky sa hrali putovným spôsobom a každý tím mal svoje domáce ihrisko. Potom sa to presunulo na ihrisko Blackstreet na KVP a s príchodom tartanových povrchov sme sa snažili presunúť na takýto povrch. Najprv sme boli na Pajorovej a teraz sme na Jazere. Ďakujem Správe mestskej zelene, ktorá nám v tomto smere vyšla v ústrety,“ dodáva pre košiceonline.sk spoluorganizátor Peter Berinšter.

Rozpis a podrobnosti týkajúce sa 24. ročníka Košickej streetbalovej ligy nájdete na ligovej stránke ksl.sk.

AUTOR: KOŠICE ONLINE

Komentáre