Štátna filharmónia Košice odštartuje sériu koncertov Hráme komorne

KošiceKultúra

Publikum musí dodržiavať viaceré opatrenia.

Pandémia koronavírusu zasiahla aj oblasť kultúry. Štátna filharmónia Košice pokračuje s netradičným projektom, ktorý vznikol ako reakcia na aktuálnu pandemickú situáciu – Hráme komorne. Ide o sériu koncertov, ktoré sú prispôsobené aktuálnym opatreniam. Pripravených je spolu deväť koncertov, ktoré odohrajú počas mesiacov september a október.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

„Predstavia sa v sérii koncertov Hráme komorne v menších zostavách ešte pred otvorením novej 52. koncertnej sezóny. Dnes vás pozývame na prvý z deviatich koncertov, slávnostne pod taktovkou českého hosťujúceho dirigenta Roberta Jindru. V úvode koncertu zaznie neobvyklé a zriedka hrané dychové noneto Petite symphonie od Charlesa Gounoda. Šostakovičove kvarteto venované pamiatke obetiam fašizmu a vojny bude v ostrom kontraste s Wagnerovým nadčasovým dielom,“ uviedla pre Rádio Košice manažérka Štátnej filharmónie Lucia Radzová.

Koncert sa začína o 19.00 hod. a bude trvať hodinu bez prestávky. Pred aj počas neho je potrebné mať rúško, pripravená je aj dezinfekcia rúk či šachovnicové sedenie.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre