Staviteľ Senior domu na KVP nemá povolenie na nadstavbu

KošiceSpravodajstvo

Júlový termín zrejme nedodrží.

Na utorkovom zastupiteľstve mestskej časti Košice Sídlisko KVP bol na programe aj bod, ktorý sa týkal Senior domu. Na zasadnutie prilákal hneď niekoľko nespokojných obyvateľov. Tí sa však nových správ nedočkali. Poslanci bod nahradili informatívnou správou o stave Senior domu.

„K 31.7 mal staviteľ, pán Vancák, odovzdať budovu Senior dom na kolaudáciu. Každému súdnemu človeku, ktorý vidí tú stavbu, je jasné, že to nedokáže zvládnuť. A my sa ako zastupiteľstvo musíme rozhodnúť, ako ďalej. Pán Vancák ako staviteľ nepôsobí seriózne a nedodržal to, čo podľa zmluvy mal, a to aj napriek tomu, že mu bol termín predlžovaný,“ ozrejmil miestni poslanec Ladislav Lörinc.

Ako ďalej dodal, medzi poslancami panuje všeobecná zhoda, že staviteľ nie je serióznym partnerom pre mestskú časť na ďalšiu výstavbu. Starosta miestnej časti na zasadnutí dokonca vystúpil s novými informáciami, ktoré sa týkajú spomínaného Senior domu.

„Údajne prebehla kontrola inšpektorátu bezpečnosti práce, ktorá pozastavila na tri týždne práce na Senior dome. Momentálne podľa mojich informácií dnes a včera už bolo vidno robotníkov, ale stále ešte nemáme výstup z tejto kontroly. Druhým dôležitým zistením bolo to, že po štyroch rokoch sa zistilo, že stavebník nemá stavebné povolenie na nadstavbu, ktorú vykonáva na treťom podlaží. Tým pádom sa jedná o defacto čiernu stavbu,“ okomentoval nové zistenia Lörinc a dodal, že o tejto téme budú poslanci diskutovať na budúci týždeň.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

Komentáre