Stranu Dobrá voľba do parlamentných volieb povedie jej predseda Tomáš Drucker

SlovenskoArchívParlamentné voľby 2020

Dvojkou bude rektorka Akadémie Policajného zboru Lucia Kurilovská a trojkou starosta obce Štrba Michal Sýkora.

Mimoparlamentná strana Dobrá voľba dnes (1.12.) na Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky podala kandidátnu listinu do budúcoročných parlamentných volieb. Stranu povedie jej predseda, bývalý minister vnútra a zdravotníctva Tomáš Drucker. Dvojkou bude rektorka Akadémie Policajného zboru Lucia Kurilovská a trojkou starosta obce Štrba Michal Sýkora.

Ako uviedol Drucker, strana pri výbere kandidátov kládla dôraz na výsledky, odbornosť a zastúpenie v regiónoch: „Myslím si, že v politike je dnes potrebné, aby prišli ľudia, ktorí sú profesionáli, mali predstavu, čo je potrebné robiť a priniesli trochu normálnosti.“ Zo Slovenska chce urobiť dobrý priestor na život, aby mladí ľudia spájali svoju budúcnosť s našou krajinou.

Foto
Tomáš Drucker predstavil kandidátku strany Dobrá voľba / TASR

Príkladom kandidáta so silným ľudským príbehom je 28-ročný Stanislav Hromada, ktorý pochádza zo sociálne slabších pomerov. „Potrebujeme, aby štát pomáhal viacej, aj sociálne slabším ľuďom, aj mladým ľuďom,“ povedal Hromada. Štvorkou na kandidátke je Katarína Cséfalvayová, nasleduje Branislav Becík, Anna Ghannamová, Rudolf Kusý, Tomáš Kuča, Martin Fedor a desiatku uzatvára Peter Kresák. Priemerný vek kandidátov je 44 rokov a približne tretina miest na kandidátke patrí ženám.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre