Stredné školy na východe sa plošne nezatvárajú, aj keď tisícky študentov sa vzdelávajú online

VýchodKoronavírus

Koronavírus sa potvrdil u stoviek žiakov a zamestnancov.

V Prešovskom (PSK) aj Košickom samosprávnom kraji (KSK) sa zatiaľ stredné školy plošne nezatvárajú. Zo všetkých 68 zariadení v prešovskej župe evidujú pozitívnych na 50 z nich, čo pre Rádio Košice potvrdila hovorkyňa PSK Daša Jeleňová:

Pozitivita nebola hlásená len zo stredných škôl v okrese Levoča. Oproti minulému týždňu sú zatvorené všetky školy, a teda aj stredné župné školy v meste Vranov nad Topľou, a to rozhodnutím regionálneho úradu verejného zdravotníctva v súvislosti so zhoršením epidemiologickej situácie v tejto časti regiónu.“

Jeleňová doplnila, že v čiastočnej alebo úplnej karanténe je takmer 107 tried:

„Najvyššie počty hlási Gymnázium Leonarda Stöckela v Bardejove, kde počet žiakov na dištančnom vzdelávaní je 432. Nasleduje Gymnázium na Kukučínovej ulici v Poprade s 202 žiakmi a Gymnázium armádneho generála Ludvíka Svobodu v Humennom so 164 študentmi na online forme vyučovania.“

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

V zriaďovateľskej pôsobnosti KSK je 63 stredných škôl. Situácia s koronavírusom je naďalej vážna, no župa k pondelku (29.11.) zaznamenala menej pozitívnych stredoškolákov, ako aj úbytok tried v karanténe v porovnaní s uplynulým týždňom, aktuálne je ich 221. Dištančnou formou štúdia sa tak v súčasnosti vzdeláva viac ako 2560 stredoškolákov. Pozitívny test na ochorenie COVID-19 má 612 študentov. Hovorkyňa KSK Anna Terezková uviedla, že koronavírus sa potvrdil aj u 205 zamestnancov:

„Čo sa týka aktuálnej situácie na stredných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti KSK, prípady nákazy sme aktuálne zaznamenali na 19 školách v okrese Košice, pozitívnych hlásia aj na 2 školách v okrese Sobrance a rovnako 2 školách v okrese Gelnica a tiež 2 stredných školách v okrese Košice-okolie. V okrese Michalovce je aktuálne koronavírus zaznamenaný na 4 školách a na 5 v okrese Spišská Nová Ves. V rožňavskom okrese je koronavírus prítomný na 5 školách a v trebišovskom okrese sú to 4 stredné školy.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre