Stredoškolákov čakajú ústne maturity

SlovenskoSpravodajstvo

Písomnú časť absolvovalo vyše 41-tisíc študentov.

Na stredných školách sa v tieto dni začína interná časť maturitnej skúšky, ktorá sa uskutoční v termíne od 20. mája do 7. júna. Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže vysvetlilo, že príslušné regionálne úrady školskej správy určia termíny skúšky dospelosti jednotlivým stredným školám vo svojej pôsobnosti:

„Opravný termín ústnej formy internej časti sa koná buď v septembri, alebo februári nasledujúceho školského roka,“ uviedol rezort školstva s tým, že maturanti sa môžu do 28. júna prihlásiť na opravný termín.

Písomnú časť maturitnej skúšky absolvovalo v marci viac ako 41-tisíc študentov, pričom pozostávala z testu a slohovej práce zo slovenského jazyka a literatúry a tiež vybraného cudzieho jazyka. Zároveň vyše 5300 stredoškolákov maturovalo z matematiky. Internú časť skúšky dospelosti majú za sebou aj žiaci zo škôl národnostných menšín, a to zo slovenského jazyka a slovenskej literatúry a z ukrajinského jazyka a literatúry.

Aj polícia bude dohliadať na pokojný priebeh maturitných skúšok. Hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová zdôraznila, že v okolí stredných škôl zvýšili hliadkovú činnosť:

„Na bezpečnosť škôl budú dohliadať ako policajti v uniformách, tak aj v civilnom oblečení. Konkrétne služba poriadkovej, dopravnej polície a aj služba kriminálnej polície.“

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre