Streľba na Zámockej ulici, pri ktorej zomreli dvaja muži, bola prekvalifikovaná na teroristický útok

SlovenskoSpravodajstvo

Útočník z miesta činu napokon ušiel a polícia ho o niekoľko hodín našla mŕtveho

Pred jedným z barov na Zámockej ulici v Bratislave, ktorý navštevuje LGBTI+ komunita, sa minulý týždeň strieľalo. Útočník zabil dvoch mužov a zranil jednu ženu. Z miesta činu napokon ušiel a polícia ho o niekoľko hodín našla mŕtveho. Hovorkyňa Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky Jana Tökölyová oznámila, že táto tragédia bola prekvalifikovaná na obzvlášť závažný zločin teroristického útoku:

„Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry po konzultácii so špeciálnym prokurátorom zmenil právnu kvalifikáciu skutku streľby na Zámockej ulici v Bratislave na obzvlášť závažný zločin teroristického útoku,“ uviedla Tökölyová s tým, že z doteraz zabezpečených dôkazov je zrejmé, že stíhaný skutok vykazuje všetky zákonné znaky teroristického útoku.

Foto
Pred jedným z barov na Zámockej ulici v Bratislave, ktorý navštevuje LGBTI+ komunita, sa minulý týždeň strieľalo / TASR

Úrad špeciálnej prokuratúry pripomenul, že jedna z foriem účasti na terorizme je verejné schvaľovanie teroristického útoku, za ktoré hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

„Podľa špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica budú orgány činné v trestnom konaní postupovať razantne pri odhaľovaní a trestnom stíhaní páchateľov schvaľovania trestného činu teroristického útoku,“ doplnila Tökölyová.

Polícia zachytila na sociálnych sieťach rôzne informácie, ktoré sa snažia opisovať motívy tohto skutku:

„Autori takýchto správ zneužívajú fakt, že polícia sa nemôže proti týmto dezinformáciám v súčasnosti brániť. Prípad je naďalej aktívne vyšetrovaný, vyšetrovateľ postupuje podľa Trestného poriadku a vec nie je možné urýchliť či proaktívne medializovať len pre to, lebo niekto šíri klamstvá.“

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre