Streľba pri nemeckej synagóge si vyžiadala najmenej dve obete

EurópaSpravodajstvo

K streľbe došlo aj v meste Landsberg.

V blízkosti synagógy vo východonemeckom meste Halle sa dnes (9.10.) strieľalo, pričom o život prišli najmenej dvaja ľudia. Ako informovala polícia, na mieste udalosti bolo vypálených niekoľko projektilov a predpokladaní útočníci unikli autom. Príslušníci polície vyzvali obyvateľov, aby neopúšťali svoje príbytky alebo iné bezpečné objekty.

Foto
Sprísnenie bezpečnostných opatrení v Drážďanoch  / TASR

K streľbe z automatickej zbrane došlo blízko synagógy v hallskej štvrti Paulus. Neznámi páchatelia, ktorí zároveň hodili ručný granát na miestny židovský cintorín, unikali smerom na mesto Lipsko. Jedného z nich sa však medzičasom pravdepodobne podarilo zadržať. Polícia okrem okolia miesta streľby uzavrela aj železničnú stanicu. Tragédia sa udiala počas židovského sviatku Jom kipur, ktorý je jedným z najvážnejších sviatkov v roku.

Aj v meste Landsberg, ktoré sa nachádza pätnásť kilometrov od Halle, sa strieľalo. Podľa svedkov padli výstrely pred jednou predajňou kebabu v Halle. Nemecké orgány vyhlásili v danej oblasti výnimočnú situáciu a do Halle presunuli všetky dostupné jednotky.  Polícia oznámila, že v súvislosti s incidentom v Halle sprísnila bezpečnostné opatrenia pri synagóge a židovskom cintoríne v Drážďanoch.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre