Streľba v nemeckom Hamburgu si vyžiadala obete aj zranených

EurópaSpravodajstvo

Aktualizované 9.15 hod.

Najmenej osem obetí a niekoľko zranených si včera (9.3.) vo večerných hodinách vyžiadala streľba v severonemeckom meste Hamburg.

Bezprostredne po incidente médiá informovali, že páchateľ alebo páchatelia sú na úteku. Spolkový úrad pre civilnú ochranu nadránom zrušil varovanie pred extrémnym nebezpečenstvom. K streľbe došlo v tamojšej modlitebni náboženskej spoločnosti Jehovovi svedkovia.

Polícia na základe doterajších zistení predpokladá, že jedno z tiel nájdených na mieste streľby mohlo patriť podozrivému. Stále však zostáva veľa nejasných podrobností, vrátane motívu činu a charakteru akcie.

Foto
K streľbe došlo v tamojšej modlitebni náboženskej spoločnosti Jehovovi svedkovia / TASR

„Podľa prvých zistení sa strieľalo v objekte na ulici Deelbögestrasse vo štvrti Gross Borstel,“ uviedla polícia.

Na miesto činu bola privolaná približne o 21.15 hod. Po vstupe do budovy policajti najprv videli mŕtvych a zranených ľudí a potom počuli výstrel. V hornej časti budovy následne našli mŕtveho muža, o ktorom sa domnievajú, že to mohol byť páchateľ.

Podľa medializovaných informácií sa v budove zišli členovia spoločenstva na týždennom stretnutí zameranom na štúdium Biblie. V Nemecku, kde je vlastníctvo zbraní prísne obmedzené, sú masové streľby zriedkavé.

 

Zdroj: TASR

Komentáre