Študenti košických stredných škôl maturujú zo slovenského jazyka a literatúry

KošiceSpravodajstvo

Výsledky budú sprístupnené začiatkom mája.

Na slovenských stredných školách sa začal maturitný týždeň. Tisícky študentov dnes absolvujú externý test a slohovú prácu zo slovenského jazyka a literatúry. Inak to nie je ani v metropole východu.

„Najviac maturantov má v aktuálnom školskom roku Stredná priemyselná škola elektrotechnická na Komenského 44 v Košiciach, kde je pripravených maturovať 201 žiakov a Obchodná akadémia na Watsonovej ulici, kde maturuje 183 žiakov. Celkovo v Košiciach maturuje 2605 žiakov,“ informoval hovorca Košického samosprávneho kraja Michal Hudák.

Overovanie vedomostí absolvujú nielen gymnazisti, ale aj žiaci stredných odborných škôl.

„U nás, na Strednej priemyselnej škole dopravnej v Košiciach, maturuje 112 žiakov a sú rozdelení v 9 skupinách. Priebeh je zatiaľ normálny, bezproblémový. Žiaci mohli začať písať najskôr o 9.45 hod. po úvodných pokynoch,“ priblížil riaditeľ Strednej priemyselnej školy dopravnej v Košiciach Martin Hospodár.

Foto
Maturanti absolvujú externý test a slohovú prácu  / TASR

Desiatky študentov maturujú aj na košickom gymnáziu Poštová.

„Tohto roku maturuje na Gymnáziu na Poštovej ulici 122 študentov a všetci sa dostavili k maturitnej skúške. Dúfajme, že takto to bude aj zajtra aj pozajtra, keď sú ešte maturitné skúšky z angličtiny a matematiky a že nebudeme potrebovať náhradné termíny. Priebeh je zatiaľ pokojný, bez nejakých rušivých vplyvov. Dúfam, že úspešne zmaturujú,“ povedal riaditeľ Otto Révész.

Výsledky z externej časti maturitnej skúšky z marcového aj z náhradného aprílového termínu budú sprístupnené 5. mája elektronickou formou. Výsledky žiakov v papierovej forme budú školám doručené začiatkom mája.

Komentáre