Študenti Prešovskej univerzity sa vrátia do vynovených internátov aj átrií

PrešovSpravodajstvo

Okrem iného môžu využívať zrekonštruovaný bazén.

Z viacerých častí Vysokoškolského areálu v metropole Šariša sa vlani ozýval stavebný ruch. Jednou z aktivít rozvojového projektu s názvom Zelená univerzita bola aj obnova troch vnútorných átrií vrátane úpravy priestoru, výsadby zelene či osadenia nového mobiliáru.

„Celý priestor átrií tým bude možné využívať jednak na oddych, ako aj na samotnú výučbu, pričom jedno z átrií je zároveň prepojené s univerzitnou knižnicou. V rámci objektu VŠA sa taktiež v exteriérovej časti uskutočnila rekonštrukcia terasy, ktorá už dlhodobo vykazovala známky poškodenia. Tá sa premenila na terasu s extenzívnou zeleňou a WPC terasovými doskami,“ uviedla pre Košice Online hovorkyňa Prešovskej univerzity (PU) v Prešove Anna Polačková.

Foto
Z viacerých častí Vysokoškolského areálu sa ozýval stavebný ruch / KOŠICE ONLINE

Stavebné práce za takmer 200-tisíc eur začali vlani v auguste a boli ukončené v závere minulého roka. Polačková dodala, že rekonštrukcia internátov PU napreduje v súlade s časovým harmonogramom:

„Študentský domov na Ul. 17. novembra 11 je už v exteriérovej časti zateplený, práce na zateplení aktuálne prebiehajú vo vnútri objektu. Predpokladané ukončenie je naplánované na marec tohto roka. Študentský domov na Námestí mládeže je už taktiež zateplený, zrekonštruovaná je aj strecha objektu, aktuálne prebieha rekonštrukcia kotolne. Vzhľadom na zimné obdobie sa realizácia rekonštrukčných prác aj v tomto internáte presunula do interiéru.“

Študenti zároveň môžu využívať zrekonštruovaný bazén, v športovej hale bol nainštalovaný nový informačný systém. V pláne je aj obnova interiéru ďalšej časti internátov a tepelného hospodárstva. Investičné a rozvojové aktivity sú financované najmä z externých zdrojov a rozpočtu univerzity.

Komentáre