Studený front priniesol na východné Slovensko prízemný mráz či sneženie

VýchodSpravodajstvo

Vo vysokých horských polohách sa na mnohých miestach nachádzajú pozostatky snehu.

Počasie v týchto dňoch charakterizuje skôr začiatok jesene ako druhý júlový týždeň. Výrazné ochladenie prinieslo na východné Slovensko aj prízemný mráz. Meteorológovia včera (10.7.) v skorých ranných hodinách namerali rekordne nízke teploty aj v Poprade, kde hodnota na teplomeri vystúpila len na mínus jeden stupeň Celzia.

„Vo výške dva metre nad povrchom klesla do rána teplota v Poprade na 3,7 stupňa Celzia a v Kamenici nad Cirochou na 6,3 stupňa Celzia. Pre obe stanice to znamená, že tu bolo najchladnejšie ráno s dátumom 10.7. v histórii pozorovaní. Okrem toho v Poprade sme dnes skoro ráno pozorovali aj prízemný mráz. Vo výške päť centimetrov nad povrchom tu teplota vzduchu klesla na mínus jeden stupeň Celzia,“ uviedol Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na sociálnej sieti.

Foto
Na Lomnickom štíte nasnežilo / facebook.com/VysokeTatryHighTatras

V najvyšších polohách Vysokých Tatier dokonca nasnežilo. V noci a ráno mrzlo, pričom sa môžu vyskytnúť aj snehové prehánky. Na dnešný (11.7.) deň je vydaná výstraha. Vo vysokých horských polohách sa na mnohých miestach nachádzajú pozostatky snehu, takže turistom hrozí nečakané pošmyknutie. Horská záchranná služba z tohto dôvodu odporúča použiť doplnky a výstroj, ktoré budú prispôsobené aktuálnym podmienkam.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

 

Komentáre