Štvrtý ročník Crow Arena Trophy obohatila súťaž hendikepovaných krasokorčuliarov

KošiceŠport

Krasokorčuliari z celého Slovenska, ale aj zo zahraničia, si už štvrtýkrát spestrili predvianočné obdobie pretekmi Crow Aréna Trophy. V priebehu piatka a soboty predviedla priaznivcom tohto elegantného ľadového športu svoje umenie vyše stovka mladých športovcov.

Foto
Košičanka Ema Černická skončila medzi juniorkami tretia / KOŠICE ONLINE

„Novinkou tohto ročníka boli aj Crow Aréna Trophy Special Olympics, čiže súťaž pretekárov s mentálnym postihnutím. Bolo to prvýkrát v histórii Slovenska a myslím si, že ich zaradíme do programu aj o rok,“ rozhovorila sa predsedkyňa organizačného výboru Mária Pucherová Marčišinová. „Samotné preteky prebehli bez pretekov a ako to už býva, boli tu slzičky šťastia i sklamania. Viacerí si dokázali vylepšiť svoje osobné skóre a celkovo to teda bol taký príjemný predvianočný darček.“

Medzi desiatkami dievčat sa objavilo aj zopár chlapcov. V juniorskej kategórii figuroval iba Marko Piliar z Banskej Bystrice, o prvenstvo v kategórii starších žiakov zabojovala trojica chlapcov. Prvé miesto si s presvedčivým náskokom vybojoval Adam Hagara z Trnavy.

„Mohlo to byť určite aj lepšie, ale celkovo som spokojný. Predstavoval som si ešte lepšieho flipa, ale keďže som vyhral, tak to bolo celkom dobré. Každé víťazstvo poteší a povzbudí do ďalšej práce,“ vyslovil sa sympatický Adam.

Galéria k článku

Dramatickejší priebeh mala súťaž starších žiačok, v ktorej triumfovala Vanesa Šelmeková s necelým dvojbodovým náskokom pred Luciou Jackovou.

„Išlo sa mi celkom dobre, ale trochu mi nevyšli trojité skoky. Mohlo to byť aj lepšie, ale som spokojná. Určite však musím vylepšiť tie „trojáky“,“ uviedla žilinská pretekárka, ktorej najväčším snom je olympijská účasť a za svoj vzor považuje Rusku Jevgeniju Medvedevovú.

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre