Súd rozhodol o návrhu na vzatie Majského do väzby

SlovenskoSpravodajstvo

Aktualizované 15.50 hod.

Mestský súd v Prahe dnes v popoludňajších hodinách rozhodol o návrhu pražského Mestského štátneho zastupiteľstva na vzatie podnikateľa Jozefa Majského do predbežnej väzby. Ako informovala hovorkyňa Mestského súdu v Prahe Markéta Puci, súd vyhovel návrhu Mestského štátneho zastupiteľstva v Prahe. Podnikateľ bol umiestnený do väzby na Pankráci.

„Proti tomuto rozhodnutiu podal Majský sťažnosť, tá však nemá odkladný účinok. To znamená, že Majský bol odvedený eskortou do pankráckej väznice. O sťažnosti bude rozhodovať Vrchný súd v Prahe. V tejto chvíli má Mestské štátne zastupiteľstvo 60 dní na to, aby uskutočnilo tzv. predbežné vyšetrovanie a dovtedy by mal štátny zástupca podať návrh buď na vydanie do členského štátu Európskej únie, to znamená na Slovensko, alebo nevydanie,“ uviedla Puci.

„Dnes som získal informáciu, že právoplatne odsúdený Majský bol vzatý do predbežnej väzby. Takéto rozhodnutie som očakával. Vnímam to ako ďalší krok k vyššiemu stupňu zákonnosti a spravodlivosti a verím teda, že aj následné konanie dopadne tak, že obžalovaný Majský reálne nastúpi na výkon trestu odňatia slobody v trvaní deviatich rokov,“ skonštatoval prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta.

Foto
Jozef Majský / TASR

Majský bol v utorok (4.8.) zadržaný v pražskej nemocnici, pričom na základe platného európskeho zatýkacieho rozkazu bolo po ňom vyhlásené národné aj medzinárodné pátranie. Ďalšie kroky sú v kompetencii českých orgánov. Majský však nenastúpil do výkonu trestu na základe právoplatného rozsudku.

Senát Najvyššieho súdu Slovenskej republiky koncom júla zamietol odvolanie Majského v kauze podvodu na nebankovky Horizont Slovakia a BMG Invest. Platí teda rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku z roku 2015, ktorý ho odsúdil na deväť rokov za mrežami.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre