Sudca Hrubala sa vzdal funkcie predsedu ŠTS

SlovenskoSpravodajstvo

Začiatkom týždňa si ho predvolal minister Susko.

Predseda Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Ján Hrubala sa vzdal svojej funkcie, potvrdila to hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková. Hrubala tiež uviedol, že minister spravodlivosti Boris Susko si ho v utorok (14.5.) predvolal, aby s ním prebral výhrady voči postupu v rámci disciplinárnej veci sudcu Špecializovaného trestného súdu Michala Trubana, ktoré sa týkajú zisťovania rozsahu policajných informácií o sudcovi.

„Podľa jeho názoru ide o nedostatok v mojej práci a o pochybenie, ktoré je dôvodom na moje odvolanie z funkcie predsedu súdu,“ vyjadril sa Hrubala s tým, že s jeho názorom nesúhlasí.

Foto
Podľa Hrubalu by mala byť spolupráca založená na dôvere / TASR

„V zhode s väčšinou disciplinárneho senátu rozhodujúceho predmetnú vec si myslím, že v danej situácii predseda súdu mal aj takéto možnosti skúmania integrity sudcu a intenzita kontaktov dôvodiacich mnou namietanú zaujatosť sudcu mala a mohla byť predmetom prieskumu štatutárneho orgánu súdu. Pokiaľ však ide o ministrov názor naďalej so mnou vo funkcii predsedu súdu nespolupracovať, akceptoval som ho,“ dodal sudca.

Podľa Hrubalu by mala byť spolupráca založená na dôvere, inak je viacero spôsobov ukončenia takejto spolupráce.

„Jedným z nich je vzdanie sa funkcie predsedu súdu a takýto krok som učinil. Chcem ešte zdôrazniť, že odchádzam s pocitom dobre vykonanej práce a môj nástupca, respektíve nástupkyňa zdedí personálne zastabilizované pracovisko s normálnou pracovnou atmosférou a sudcami, respektíve sudkyňami, ktorí vedia, v čom práca sudcu spočíva,“ doplnil Hrubala.

 

Zdroj: TASR

 

 

Komentáre