Suja rozhodol, Rapáč skóroval štvrtýkrát v rade

KošiceŠport

Štvrtý vzájomný zápas sezóny, štvrté košické víťazstvo o gól. Stretnutia „oceliarov“ s trenčianskou Duklou sú v tomto ročníku zakaždým vyrovnané, no na ich konci sa teší vždy rovnaký súper.

Foto
Radosť Oceliarov po góle Jakuba Suju / KOŠICE ONLINE

Tak tomu bolo aj v nedeľu, keď sa síce hostia spod Čákovho hradu ujali v štrnástej minúte v Steel aréne vedenia zásluhou Davida Kajínka, no napokon si domov neodviezli ani bod.

„Tento rok sme povyhrávali o gól veľa zápasov a je to hlavne o mentalite a charaktere. Som veľmi rád, že to dokážeme dotiahnuť do víťazného konca a bodaj by nám to takto pokračovalo ďalej. Liga je totiž veľmi vyrovnaná a niekedy to musíte vedieť aj zavrieť,“ odfúkol si po víťazstve 3:2 útočník Branislav Rapáč.

Košičania sa dopracovali k plnému bodovému zisku aj zásluhou jeho výbornej formy, veď v novom roku strelil gól vo všetkých štyroch stretnutiach.

Takú sériu som ešte asi ani nemal. S Daliborom Bortňákom sme si povedali, že sa budeme tento rok viac tlačiť do bránky a prináša to ovocie,“ pochvaľuje si 26-ročný Spišiak, ktorý navýšil svoju tohtosezónnu gólovú porciu na 11 gólov. V hre je tak prekonanie jeho vlaňajšieho osobného rekordu (14 gólov). „V Košiciach mám však defenzívnejšie úlohy ako v Nitre. Za góly som vďačný, ale moja hra sa tu necení cez góly, ale cez inú prácu,“ upozorňuje Rapáč.

Na jeho gól dokázal odpovedať v polovici tretej tretiny hosťujúci Peter Sojčík, no Košičania hneď po tomto momente opäť pridali a výsledkom bol víťazný presný zásah Jakuba Suju v 54. minúte.

„Som rád, že mi to tam padlo, ale pochváliť musím hlavne spoluhráčov. Najmä Paťa Kocha, ktorý mi to pekne prihral na stred. Trafil som to tak, ako som chcel a teší ma, že som takto pomohol tímu,“ vyslovil sa Suja po svojom piatom presnom zásahu sezóny.

Galéria k článku

Triumf nad Duklou spadá do kategórie vydretých, no to sa podľa Suju čakalo. „Vedeli sme, že to bude vyrovnaný zápas. Trenčín dobre korčuľuje a napáda. Boli sme na to pripravení, ale nedarilo sa nám premieňať šance. Od druhej tretiny sme však robili menej chýb a robili sme to, čo sme chceli. Napokon sme boli úspešní.“

"Sme schopní hrať famózny hokej, ale zároveň máme v zápasoch aj zlé fázy. Chcelo by to lepšiu konzistenciu výkonov počas celých 60 minút,“ zamyslel sa tréner Peter Draisaitl. „Za dnešný výkon, ale aj za výkony v predošlých štyroch zápasoch, chcem pochváliť našu tretiu formáciu Rapáč - Bortňák - Suja. Nie náhodou a nie omylom to boli znovu oni, ktorí dnes rozhodli."

Nedeľňajším víťazstvom natiahli „oceliari“ svoju bodovú sériu na šestnásť zápasov a v tabuľke sa tak naďalej držia na prvej priečke.

Na série sa nepozerá a pre nás je podstatné, aby sme robili svoje veci do najmenších detailov. To je podstatné s výhľadom na play-off,“ upozornil J. Suja, na ktorého nadviazal B. Rapáč. „Prvá trojka sa trochu oddelila, ale my sa nemôžeme pozerať na tabuľku a súperov. Musíme ísť od zápasu k zápasu a starať sa iba o seba. Ideme si za tým, že chceme súťaž vyhrať. Každý hovorí, že je jedno, kto vyhrá základnú časť, ale podľa mňa to jedno nie je.“

 HC Košice - HK Dukla Trenčín 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Góly: 21. Haščák (Skokan, Květoň), 25. Rapáč (Bortňák, Jokeľ), 55. Suja (Koch, Pavlin) - 14. Kajínek (Lapšanský), 51. Sojčík (Lapšanský, Valach). Rozhodovali: Müllner, Baluška - Šoltés, J. Konc ml., vylúčení: 2:4 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 4820 divákov.
 

HC Košice: Košarišťan - Slovák, Růžička, Pavlin, Koch, Čížek, Repe, Zeleňák - Květoň, Skokan, Haščák - Belluš, Chovan, Klhufek - Rapáč, Bortňák, Suja - Milý, Eliaš, Jokeľ

HK Dukla Trenčín: Valent - Stacha, Kajínek, McCormack, Sládok, Bokroš, Starosta, Rajnoha - Bartovič, Švec, Lapšanský - Alderson, Bezúch, Mikyska - Valach, Sojčík, Hecl - Ferényi, Balán, Džugan

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre