Superpohár pre Real Madrid, Zidane: "Verili sme v úspech"

EurópaŠport

Futbalisti Realu Madrid získali Španielsky superpohár. V nedeľnom finále v saudskoarabskej Džidde zdolali Atletico Madrid 4:1 v rozstrele z 11 m, keď sa v riadnom hracom čase aj predĺžení skončil duel bez gólov.

Radosť hráčov Realu Madrid z cennej trofeje / TASR-AP

V zápase mali oba tímy šance streliť rozhodujúci gól, ale strelci sa nepresadili, resp. obaja brankári svojich spoluhráčov zachránili. V predĺžení sa blysol Slovinec Jan Oblak z Atletica pri zakončení Luku Modriča aj následnej dorážke Mariana. V závere prišiel Real o vylúčeného uruguajského stredopoliara Federica Valverdeho, ktorý za cenu červenej karty zozadu fauloval unikajúceho Alvara Moratu.

Duel dospel do rozstrelu, v prvej sérii nepremenil za Atletico Saul Niguez a v druhej Thomas Partey, na strane "bieleho baletu" uspeli všetci strelci. Real tak získal túto trofej už jedenástykrát. "Vedeli sme, že to bude náročné, ale verili sme v náš úspech. Dreli sme až do konca a dosiahli veľké víťazstvo," povedal na webe Realu tréner Zinedine Zidane.

Atletico Madrid nedokázalo nadviazať na úspešné semifinále, v ktorom vyradilo FC Barcelona. Diego Simeone však vyzdvihol svojich zverencov: "Môžme byť na seba hrdí. Hrali sme proti dvom najlepším tímom na svete v priebehu troch dní a podali sme dobré výkony."

Atmosféra pred madridským derby / TASR-AP

Na Blízkom východe sa bude hrať španielsky Superpohár minimálne ešte dvakrát. Národná futbalová federácia (RFEF) sa dohodla so Saudskou Arábiou na organizácii súťaže do roku 2022, údajne za to dostane 120 miliónov eur. Pred týmto turnajom niektorí rozhodnutie hrať mimo Španielska kritizovali. "Ja som šťastný, ako sa formát posunul. Musíme veci vylepšiť a táto krajina začala skvele organizovať podobné druhy udalostí," uviedol prezident RFEF Luis Rubiales.