Švagrovci skrotili dravých hokejistov, pohár oslávili tortou (FOTO)

KošiceŠport

Séria netradičného florbalového formádu 3X3 bez brankára má za sebou ďalší vydarený turnaj. Pod hlavičkou Terrastav BH Cup 2023 sa na dvoch ihriskách na košickom sídlisku Ťahanovce predstavilo 120 účastníkov v 24 tímoch od Bratislavy až po Sninu.

Foto
Víťazný tím s trofejami / KOŠICE ONLINE

Víťaznú trofej napokon zodvihli nad hlavy hráči favorizovaného tímu VSŽ Švagrovci, ktorých zostavu tvorili ostrieľaní hráči košických extraligových rivalov Florko a ATU. Vo finále zdolali dravých mladých hokejistov HC Košice hrajúcich pod hlavičkou Bratia Langošovci.

„Sme radi, že sa nám podarilo obhájiť titul z predošlého turnaja. Pred nami to nikto nedokázal, ale nebolo to ľahké. Náš finálový súper ukázal šikovné rúčky a mladí hokejisti hrali veľmi útočne a odvážne. Tú ich otvorenosť sme však dokázali využiť,“ skonštatoval spokojným hlasom člen víťaznej zostavy Samuel Kerekeš.

Mix namiešaný z mužstiev košických rivalov podľa neho fungoval na jednotku a mohli za to košaté rodinné prepojenia. „Švagrovci neboli v názve tímu náhodou. Sme síce z Florka i ATU, ale každý z nás piatich je s niekým z tímu v nejakom príbuzenskom vzťahu. Navzájom sme si švagrami a aj preto nám to spolu ladí. Tento turnaj sme brali v podstate ako rodinnú udalosť. Prišli manželky, súrodenci i detičky. V rámci osláv teda nebudeme popíjať ako kedysi, ale dáme si smotanovú tortičku a potešíme sa, že sme prežili horúci športový deň.“

Hráči zdolaného semifinalistu na tortičku chuť nemali a po finálovej prehre cítili malé sklamanie. Ešte dvadsať sekúnd pred koncom boja o trofej bol totiž stav vyrovnaný 6:6.

„Chceli sme vyhrať celý turnaj. Napokon nám chýbalo pár gólov, ale s tým už nič nenarobíme. Tentoraz boli lepší, ale nabudúce do toho pôjdeme s víťaznom mentalitou a skúsime im to vrátiť,“ povzdychol si so šibalským úsmevom Tobias Faith. Syn bývalého kapitána HC Košice Juraja vníma florbal ako vítané spestrenie letnej prípravy a rád sa preto zúčastní aj ďalších pripravovaných letných turnajov. „Veľmi dobrá vec. Som rád, že sa niekto podujal zorganizovať takýto turnaj. Malo to úroveň, nechýbalo občerstvenie, všetko bolo výborné. K úplnej spokojnosti chýbalo iba to finálové víťazstvo.“

 

Galéria k článku

Zatiaľ čo niektoré tímy sa netajili víťaznými ambíciami, iné sa prišli hlavne zabaviť. Presne to bol aj prípad jediného čisto dievčenského tímu hokejistiek z Michaloviec.

„Prišli sme sa hlavne zabaviť a užiť si koniec školského roka a blížiace sa prázdniny. Nemali sme nejaké výsledkové očakávania. Boli sme jediný čisto dievčenský tím a chceli sme si hlavne zahrať,“ pousmiala sa 14-ročná Lilly Laura Lipnická. „Mali sme tam pár tesných výsledkov a bola to celkom dobrá súčasť našej letnej prípravy. Florbal často nehrávame, skôr futbal, alebo hokejbal. Vzhľadom na to sme hrali celkom dobre.“

Práve takéto pozitívne pocity by mali byť podľa organizátora Jozefa Halása tou pravou spätnou väzbou na turnaje formátu 3x3.

„Projekt 3x3 florbal sa snaží dostať florbalové aktivity bližšie k verejnosti. Naše turnaje nemusia hrať iba registrovaní hráči, ale hocikto. Tímy sú mužské, zmiešané a mali sme tu aj čisto dievčenský tím. Okrem toho sme mali aj detskú vetvu turnaja,“ upozornil odchovanec košického ATU, ktorý oblieka posledné roky dres Florka. Netradičný formát troch proti trom podľa neho eliminuje výkonnostné rozdiely. „Videli sme, že aj menej skúsení hráči dokážu potrápiť poloprofesionálov a extraligistov. A v tom je to čaro.“

Už v tejto chvíli je isté, že ťahanovský turnaj nebol v tejto sezóne ani zďaleka posledným.

Termínovník ešte nie je uzavretý, pretože okrem turnajov plánujeme aj firemnú, amatérsku a vysokoškolskú ligu. Pred nami je ešte viacero outdoorových turnajov a na jeseň plánujeme Slovenský pohár. Turnaj 3x3 organizujeme aj vo vianočnom termíne a pripravujeme viaceré ďalšie zaujímavé dejiská turnajov. Zatiaľ ich nebudem prezrádzať, ale fanúšikovia florbalu sa majú na čo tešiť,“ naznačil J. Halás.

Foto
Žltý Sneh ovládol detskú kategóriu / KOŠICE ONLINE

Výsledky play-off od štvrťfinále:

Štvrťfinále:

Jalce – Tak som chcel 8:5

Bratia Langošovci – Akvadukt 6:5

FBC Dream Team – Arrows 11:3

VSŽ (Švagrovci) – Prešovské koňare 5:3

Semifinále:

Jalce - VSŽ (Švagrovci)  4:8

Bratia Langošovci – FBC Dream Team 14:2

O tretie miesto:

Jalce – FBC Dream Team 10:7

Finále:

VSŽ (Švagrovci) – Bratia Langošovci 8:6

Finále kategórie deti:

Žltý Sneh Košice – Fk Sniperi 9:3

Komentáre